dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Opłatek samorządowy

TOP_3228„Daj bliskim swoje ciepło, nie tylko na święta” - takie było motto przewodnie Samorządowego Spotkania Opłatkowego w środę, 22 grudnia, w Tarnowie. Jest to jedyny w Polsce opłatek organizowany wspólnie przez starostę tarnowskiego, marszałka województwa, wojewodę i prezydenta miasta.

Na zaproszenie organizatorów do auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Tarnowie przybyli parlamentarzyści, radni, przedstawiciele biznesu, samorządów, administracji, uczelni, wojska, policji i straży pożarnej oraz mediów. Na uroczystości był także ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc. Władze powiatu tarnowskiego reprezentowali starosta Mieczysław Kras, wicestarosta Mirosław Banach, członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Wojciech Skruch.

TOP_3190

Gospodarze spotkania złożyli świąteczne życzenia, a biskup Wiktor Skworc udzielił wszystkim błogosławieństwa. Tarnowscy harcerze przekazali gospodarzom Betlejemskie Światło Pokoju.  Były życzenia, łamanie się opłatkiem, koncert  kolęd w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puelle Orantes  oraz taniec śnieżynek  z Ogniska Baletowego przy Centrum Sztuki Mościce.

TOP_3276

TOP_3257