dzisiaj jest: 22 maja 2019 r.   ::    imieniny: Julia, Wiesława, Helena
matura 2019

Hala w Radłowie gotowa

rd1Bardzo dobra wiadomość na koniec „starego roku” dla mieszkańców Radłowa i okolic. Hala w tej miejscowości, budowana przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, pozytywnie przeszła odbiór techniczny i od początku 2010 r. służyć będzie uczniom i mieszkańcom. To kolejna inwestycja powiatu tarnowskiego zrealizowana w 2009 r.

- Cieszymy się z tej hali, która pokazuje, jak wiele i sprawnie można zrobić w krótkim czasie – nie ukrywa radości wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, odpowiedzialny za powiatowe inwestycje. Bo rzeczywiście tempo było naprawdę bardzo szybkie. Pierwszą łopatę wbito w Radłowie we wrześniu 2008 r. Ale nie od razu rozpoczęto budowę – najpierw robotnicy wyburzyli budynki tzw. starej wozowni, w której mieściła się niewielka salka gimnastyczna i pomieszczenia gospodarcze. Dopiero na jej miejscu powstawała obecna hala. Obiekt – podobnie jak wszystkie istniejące bądź powstające przy szkołach powiatu tarnowskiego - posiada pełne zaplecze sanitarne i magazynowe. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych szatni z prysznicami, są pomieszczenia gospodarcze. Część sportowa to nowoczesna konstrukcja z ruchomymi koszami i chłodzeniem obiektu.

rd2

Budowa radłowskiej sali o wymiarach 12 na 24 metry kosztowała 2 mln 125 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu tarnowskiego, ale… - niewykluczone, że zostaną wsparte środkami Unii Europejskiej, podobnie jak hala w Wojniczu. Złożyliśmy wniosek ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i czekamy na pozytywną decyzję z Krakowa – podkreśla wicestarosta M. Banach. - W przyszłości obiekt ma być ogrzewany energią pochodzącą z pompy ciepła. Stosujemy takie nowatorskie rozwiązania choćby w szkole w Wojniczu, gdzie wykorzystuje się biomasę. Myślę, że za kilkanaście lat takie ekologiczne ogrzewanie będzie już powszechne. Na razie powiat tarnowski wyprzedza  te standardy – dodaje wicestarosta Mirosław Banach.

Pierwsze zajęcia w hali wybudowanej przez powiat tarnowski odbędą siew styczniu 2010 roku.

rd3

rd4