dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Pomnik ku czci żołnierzy 5 PSK odsłonięty

W Tarnowie przy Al. M. B. Fatimskiej dokonano uroczystego otwarcia Placu im. 5. Pułku Strzelców Konnych  oraz poświęcenia odnowionego pomnika upamiętniającego żołnierzy. Odsłonięcia dokonali Starosta Tarnowski Mieczysław Kras i Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, natomiast pomnik poświęcił ks. Piotr Gajda, kapelan środowisk kombatanckich

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Ryszard Żądło odczytał uchwałę Rady o nadaniu imienia 5. psk wspomnianemu placowi. W uroczystości uczestniczyła między innymi sekcja konna wystawiona przez Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych oraz uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu. Na placu umieszczona została tablica informacyjna, opisująca historię pułku w języku polskim, niemieckim i angielskim. Podczas uroczystości Starosta Tarnowski przekazał pod opiekę pomnik i plac społeczności szkoły w Wojniczu. Akt przekazania Starosta Tarnowski  przekazał Dyrektorowi placówki, Marianowi Iwańcowi.