dzisiaj jest: 16 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Nagroda Tertila przyznana

Znamy już laureatów tegorocznej edycji „Nagrody Imienia Tadeusza Tertila” dla autorów prac licencjackich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim. Uroczystego wręczenia Nagród dokonali Starosta Tarnowski i Prezydent Tarnowa podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Tarnowie i Rady Miejskiej w Tarnowie, zorganizowanej tradycyjnie w rocznicę wyzwolenia Tarnowa spod zwierzchności zaborcy.

Oceny prac dokonała kapituła w składzie:

1. Prof. zw. dr hab. Leszek Kozioł – Kierownik Katedry Zarządzania Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie;
  2. Prof. nadzw. dr Małgorzata Honkisz – Dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Tarnowie;
  3. Prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Wyszomirski – Pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie;
  4. Dorota Skrzyniarz – Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa;
  5. Zofia Buryło – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Tarnowie;
  6. Sylwester Gostek – Przewodniczący Rady Powiatu w Tarnowie, Przewodniczący Kapituły Konkursu;
  7. Prof. nadzw. dr hab. Edmund Juśko – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie;

Spośród zakwalifikowanych 8 prac (3 licencjackich i 5 magisterskich) nagrodą T. Tertila wyróżniono:

- pracę magisterską Multimedialne Centrum Komunikacji - Rozbudowa dworca kolejowego Tarnów-Mościce”– autorstwa Agnieszki Ścigały, absolwentki Politechniki Krakowskiej

- pracę licencjacką Zagospodarowanie odpadów komunalnych jako problem ekologiczny i ekonomiczny polskich gmin na przykładzie miasta Tarnowa – Magdaleny Bryl, absolwentki Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Tarnowie

Ww. prace zarekomendowano Panu Prezydentowi Miasta Tarnowa i Staroście Tarnowskiemu. Laureat najlepszej pracy magisterskiej otrzymał 3000 zł, a laureat najlepszej pracy licencjackiej – 2000 zł. Ponadto laureatki otrzymały: dyplom oraz statuetkę Tertila.

Pani Agnieszka Ścigała, ze względów osobistych, nie przyjęła związanej z tym konkursem nagrody pieniężnej. W piśmie wystosowanym do magistratu i starostwa powiatowego poprosiła o przeznaczenie stosownej kwoty na cele charytatywne. Zasugerowała, aby środki trafiły do Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie, przy ul. Chyszowskiej 3. Uroczystego wręczenia Nagród im. T. Tertila dokonał Starosta Tarnowski i Prezydent Tarnowa podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Tarnowie i Rady Miejskiej w Tarnowie, zorganizowanej tradycyjnie w rocznicę wyzwolenia Tarnowa spod zwierzchności zaborcy.