dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Diablo Włodarczyk w Jodłówce Tuchowskiej

dia1Znany polski bokser Krzysztof „Diablo” Włodarczyk gościł w piątek 28 sierpnia w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2009” realizowanej przez MSWiA i federację Bullit  KnoctOut Promotions. W tym roku w akcję włączyli się utytułowani i zdolni sportowcy z federacji Bullit KnockOut Promotions, jednej z największych grup bokserskich w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Było to trzecie w kraju spotkanie tego cyklu.Zdaniem Wiceministra SWiA Adama Rapackiego inicjatywa spotkań w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2009” ze specjalnym udziałem znanych sportowców młodego pokolenia z wypoczywającymi dziećmi i młodzieżą, doskonale wpisuje się w główne założenia kampanii i stanowi bardzo atrakcyjne połączenie formy edukacyjno - profilaktycznej oraz zabawy. Tematem przewodnim spotkania w DWD w Jodłówce Tuchowskiej było zagadnienie sportu, jako alternatywy dla uzależnień i forma własnej kreatywnej samorealizacji. Krzysztof „Diablo” Włodarczyk zachęcał dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania własnych umiejętności i zdolności w kierunku określonej dyscypliny sportowej. Zdobywca wielu tytułów - autorytet w sporcie dla młodego pokolenia - z zapałem odpowiadał na wszystkie pytania dzieci. Mówił o swoich sukcesach i porażkach na ringu podkreślając, że sport pomógł mu przezwyciężyć słabości oraz rozwijać się w życiu zawodowym i osobistym.

dia3

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie wypowiadali się natomiast na temat unikania zagrożeń i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Dzieci miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego i własne umiejętności na torze Miasteczka Ruchu Drogowego sprowadzonego na tę okazję. Na zakończenie spotkania koloniści zrobili sobie zdjęcia z „Diablo”. Otrzymali drobne upominki z MSWiA oraz Urzędu Gminy Tuchów, a także autografy od mistrza na specjalnie przygotowanych przez Dom Wczasów Dziecięcych zdjęciach.

dia2

W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 8 do 17 lat z rodzin ubogich, często patologicznych z okolic Gorlic, Zakopanego, Biecza i Nowego Sącza, którzy przyjechali do Domu Wczasów Dziecięcych, by wzmocnić swoją ogólną kondycję psychofizyczną poprzez kształtowanie zachowań prozdrowotnych, naturalne warunki klimatyczne regionu oraz nauczyć się właściwych postaw prospołecznych i dowiedzieć się o niebezpieczeństwach związanych z używaniem środków psychoaktywnych.