dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Lepsze drogi w gminie Ryglice

zal1Coraz lepsza jakość dróg powiatowych biegnących przez gminę Ryglice. Na niektórych odcinkach pojawił się niedawno nowy asfalt, zmodernizowano mosty na potokach a wkrótce zlikwidowane zostanie osuwisko zagrażające drodze powiatowej i sąsiadującym z nią budynkom. Koszt wszystkich prac to blisko 350 tys. zł.

W dwóch miejscowościach - Zalasowej i Lubczy - mieszkańcy doczekali się nowych nakładek asfaltowych. W Zalasowej to dwa odcinki, pierwszy w centrum miejscowości a drugi biegnący przez las. W sumie ich długość to ponad kilometr a ich wyremontowanie kosztowało 250 tys. zł. - Może nie są to imponujące długości, ale wyremontowane zostały na pierwszy rzut najbardziej zniszczone odcinki nawierzchni – mówi odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego. - Ponadto w Lubczy oraz Woli Lubeckiej wyremontowano dwa mosty. Zamiast stwarzających zagrożenie betonowych barier pojawiły się metalowe. Wzmocniono również tzw. przyczółki mostowe, które mogą oprzeć się większej wodzie bez obaw o ich zniszczenie. Koszty modernizacji to 70 tys. zł.

zal2

Za kilkanaście dni drodze powiatowej biegnącej przez Lubczę w kierunku Kowalowej przestanie zagrażać osuwisko. Przy okazji pod drogą pojawią się nowe przepusty. – Cieszę się z tych inwestycji drogowych na terenie gminie Ryglice – podkreśla jej mieszkaniec Paweł Augustyn, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. – Należą się one ludziom, którzy są pracowici i od lat zabiegają o poprawę jakości dróg biegnących przez ich miejscowości. Teraz – dzięki władzom powiatu – stało się to możliwe.

zal3