dzisiaj jest: 4 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Helga, Karol, Franciszek

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Hala w Wojniczu coraz bliżej

rozmiar tekstu w artykule:

 Powiat tarnowski buduje jedną z najnowocześniejszych w regionie sal gimnastycznych. Obiekt powstaje w Wojniczu, przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych. Sala ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku. Korzystać z niej mają uczniowie, którzy nie mogą się już doczekać otwarcia. Powiat tarnowski zdobył na budowę sali w Wojniczu 3 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zanim jeszcze wiadomo było, że inwestycja otrzyma dofinansowanie, władze powiatu zdecydowały o jej rozpoczęciu.

– Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy nowocześni i otwarci. Budowaliśmy salę od lipca 2008 r. sądząc, że zostaniemy docenieni przez marszałka województwa, który preferuje otwartych i chętnych do współpracy samorządowców – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. I rzeczywiście – samorząd wojewódzki docenił odważną decyzję o rozpoczęciu budowy i przyznał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Na początku 2009 r. Zarząd Powiatu Tarnowskiego podpisał umowę na finansowanie inwestycji z wicemarszałkiem Małopolski Romanem Ciepielą. Powiat dokłada również do budowy własne pieniądze – w sumie koszt obiektu zamknie się kwota około 4,5 mln zł. – Bardzo wysoko oceniliśmy  złożony wniosek. Projekt był nie tylko przygotowany, ale na dodatek już w trakcie realizacji. To zdecydowanie podniosło jego wartość, preferujemy tak odważne samorządy – podkreślał podczas uroczystego podpisania umowy wicemarszałek R. Ciepiela.

Sala sportowa przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu to obiekt o wymiarach 36 na 19 metrów, z trybuną dla blisko 200 widzów. Będzie posiadać nowoczesne zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe. - Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowano m.in. ogrzewanie energią pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się odpadki drewna – podkreśla wicestarosta Banach. Projekt hali, który powstał już w 2004 r., wzorowany jest na obiekcie w Żabnie, który funkcjonuje przy szkole prowadzonej przez powiat tarnowski. Pozwolenie na budowę hali w Wojniczu wydano natomiast w 2006 r.
- Inwestycja postępuje bardzo szybko. To dzięki dobrej współpracy władz powiatu z władzami województwa Małopolskiego oraz efekt tego, że możemy korzystać ze środków, które przyznano Polsce po wstąpieniu do Unii Europejskiej. W tym przypadku chodzi konkretnie o Małopolski Regionalny Program Operacyjny ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – dodaje wicestarosta tarnowski.
Obecnie sala w Wojniczu jest już zadaszona, wewnątrz zamontowano urządzenia grzewcze i chłodzące. Trwa tynkowanie pomieszczeń na zapleczu, robotnicy uwijają się przy montowaniu okien. – Można śmiało powiedzieć, że 2009 rok będzie rokiem, kiedy odbędą się tutaj pierwsze zawody. Sala jest na tyle duża i ma tę zaletę, że można podzielić ją na trzy równoległe boiska oddzielone kurtynami, na których odbywać się będą rozgrywki w różnych dyscyplinach. Liczymy, że dzięki tej inwestycji klasa wojskowa, która działa w ZSLiT w Wojniczu, zyska na atrakcyjności i będzie się przyciągała coraz więcej uczniów.
Warto dodać, że obiekt w Wojniczu jest szóstą halą sportową w powiecie tarnowskim. W pierwszych dwóch kadencjach istnienia samorządu (1999-2006) powstały cztery hale: w Ciężkowicach, Tuchowie, Zakliczynie i Żabnie. W 2008 r. roku oddano do użytku piątą – w Gromniku. Również w 2008 r. rozpoczęto prace budowlane przy siódmej hali przyszkolnej, tym razem przy placówce w Radłowie. Tylko w kadencji trwającej od 2006 do 2010 roku w powiecie tarnowskim oddane do użytku zostaną trzy hale przy szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd. Inne samorządy mogą tylko pozazdrościć takiej bazy oświatowej i sportowej…

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:885
Wczoraj:1088
W tym tygodniu:4339
W tym miesiącu:4339
Ogółem:1317780

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!