dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Ryngraf dla burmistrza

Starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz etatowy członek zarządu Adam Szpak uczestniczyli w uroczystej sesji Rady Gminy Ryglice. Włodarze gminy otrzymali ryngrafy przygotowane z okazji 10-lecia powstania samorządu powiatowego oraz pamiątkowe dyplomy. Podczas sesji biskup Władysław Bobowski przyjął tytuł Honorowego Obywatela Ryglic.
Wręczając burmistrzowi Bernardowi Karasiewiczowi pamiątkowy ryngraf starosta Mieczysław Kras podkreślał rozwój miasta i gminy, jaki nastąpił w ciągu 10 lat działalności samorządu powiatowego. – Pańska gmina rozwija się i staje się coraz piękniejsza. To cieszy nie tylko mieszkańców ale również mnie, gdyż Ryglice są jasnym punktem na mapie powiatu tarnowskiego – powiedział starosta. Mieczysław Kras podziękował burmistrzowi za włączenie się w tworzenie samorządu powiatowego w ostatnim 10-leciu i podkreślił, że liczy na dalszą współpracę. B. Karasiewicz otrzymał także pamiątkową publikację podsumowującą dotychczasową działalność powiatu tarnowskiego.

Ryngraf – w imieniu mieszkańców miasta i gminy – odebrał także przewodniczący Rady Stanisław Pikus. - Życzę Panu i wszystkim mieszkańcom pomyślnej przyszłości, wielu miejsc pracy zasobnych portfeli i samych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym – dodał starosta.
Najważniejszym punktem uroczystej sesji w Ryglicach była Msza św. na zakończenie której biskup Władysław Bobowski odebrał Honorowe Obywatelstwo Ryglic. Parafia w Ryglicach była pierwszą w kapłańskiej posłudze obecnego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, który w przyszłym roku obchodził będzie 35 rocznicę posługi biskupiej.