dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Ogólnopolski konkurs grantowy

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2009" na wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 tys. mieszkańców. O dotacje do 50 000 zł na projekty rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 czerwca 2009 r. i trwające nie dłużej niż do 30 listopada 2010 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców.
Celem Programu jest wyrównywanie szans młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców na udany start w dorosłe życie. Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. Program "Równać Szanse" powstał w 2001 roku. Obecnie realizowana jest już ósma edycja "Równać Szanse". Projekty dotowane w ramach programu mają szeroki zakres tematyczny, obejmują wszystkie dziedziny aktywności młodzieży na płaszczyźnie edukacyjnej, od poszerzania umiejętności związanych z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej po projekty kształtujące tożsamość lokalną, pogłębiające wiedzę o potencjale własnego regionu, czy inicjatywy kształtujące aktywne postawy obywatelskie.
Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 27 lutego 2009 roku! Zachęcamy do zapoznania się ze znajdującymi się na stronie - www.rownacszanse.pl - zasadami konkursu oraz kryteriami oceny.