dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Nowy rok - nowy budżet

105 mln 730 tys. zł – tyle wyniosą wydatki powiatu tarnowskiego w 2009 r. Przychody zamkną się kwotą 98 mln 540 tys. zł. Radni przyjęli budżet w ostatnich dniach 2008 r. Przewidziano w nim m.in. finansowanie wielu remontów – dróg, szkół domów pomocy społecznej. Nie braknie także nowych inwestycji, takich chociażby jak budowa dwóch hal gimnastycznych.
- Spokojny i wyważony – tak starosta Mieczysław Kras określił budżet na 2009 r. przygotowany przez Zarząd Powiatu Tarnowskiego. Remontu w tym roku doczekają się np. dwa ważne odcinki dróg: Wola Rzędzińska - Stare Żukowice oraz Zbylitowska Góra - Wierzchosławice. Na remonty dróg powiatowych przeznaczono prawie 20 mln a wydatki na oświatę wyniosą 35 mln zł.
Jak mówi wicestarosta tarnowski Mirosław Banach ważnym elementem w budżecie jest również modernizacja Domów Pomocy Społecznej. W budżecie powiatu przeznaczono na ten cel ponad 21 mln zł. Deficyt budżetowy w wysokości prawie 7 mln 200 tys. zł zostanie pokryty z zaciągniętego na ten cel kredytu. Za przyjęciem budżetu głosowało 26 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.
Podczas ostatniej w 2008 r. sesji Rady Powiatu Tarnowskiego , radni wysłuchali kolęd w wykonaniu chóru Puellae Orantes pod  dyrekcją ks. Władysława Pachoty. Złożyli sobie również noworoczne życzenia.

Posłuchaj rozmowy ze starostą tarnowskim na temat budżetu 2009 r. oraz podsumowania ubiegłego roku.
Z Mieczysławem Krasem rozmawia Ewa Biedroń z Radia RDN Małopolska.

Posłuchaj nagrania
 {mgmediabot}images/starostwo/media/mp3/budzet_2009.mp3|false|300|300{/mgmediabot}