dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Nagroda dla szkoły w Wojniczu

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, placówka prowadzona przez powiat tarnowski, został nominowany do nagrody w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”. Placówka otrzymała prawo używania znaku Promotor Ekologii. Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku" organizowany jest już od dziesięciu lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP.
23 listopada 2008 r. odbyło się posiedzenie Narodowej Rady Ekologicznej, podczas którego wybrani zostali Nominaci X Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku". Dzień później w Senacie RP miała miejsce uroczysta Gala Nominatów, podczas której podmioty przechodzące do II etapu odebrały Akty Nominacji. Wśród kilkudziesięciu firm i samorządów znalazł się również Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Szkoła otrzymała prawo używania  tytułu „PROMOTOR  EKOLOGII”.

Na zdjęciu - dyrektor ZSLiT w Wojniczu Marian Iwaniec i naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego
w Tarnowie Edmund Juśko

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku" organizowany jest już od dziesięciu lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii, toteż w Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych