dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Dzieci odebrały nagrody

Dzieci uczestniczące w zbiórce zużytych baterii organizowanej przez Starostwo Powiatowe wspólnie z firmą ARGO-FILM odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w akcji. Przypomnę, że tegoroczna akcja przyniosła rekordową ilość niebezpiecznych odpadów- zebrano ich aż 8,5 tony! Po ubiegłorocznej akcji, która przyniosła zaledwie kilkaset kilogramów, można to uznać za ogromny sukces.
- Ciężko jest przekonać dorosłych do zbierania i unieszkodliwiania niebezpiecznych baterii, dlatego robimy to za nich. Szukaliśmy odpadów w swoich domach, w miejscach pracy rodziców, prosiliśmy o pomoc znajomych – tak dzieciaki opowiadają o tym jak udało się zebrać tak dużą ilość baterii. Akcja – oprócz elementów – rywalizacji – miała także charakter edukacyjny. – Nauczyciele przeprowadzali pogadanki o szkodliwości zużytych baterii, o tym, jak powinno się dbać o środowisko naturalne – przyznaje Krystyna Rosół, dyrektor szkoły podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej. To właśnie uczennica tej szkoły Kasia Stańczyk zebrała najwięcej niebezpiecznych odpadów – do szkoły przyniosła aż… 8 tysięcy baterii! Jednak zwycięzcą rywalizacji została podstawówka w Łoponiu, tuż za nimi uplasowali się właśnie uczniowie z publicznej szkoły podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Na trzecim miejscu znalazła się młodzież ze szkoły podstawowej nr 2 w Szynwałdzie.
Nagrody – zestaw HI-FI, radioodtwarzacze, przybory szkolne oraz słodycze – ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie wręczył zwycięzcom Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za ochronę środowiska. Podziękował on dzieciom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się tegoroczną, rekordową zbiórkę. Tymczasem dzieci już zaczynają zbierać baterie, aby być przygotowane do kolejnej akcji…