dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Pieniądze na basen

40 tys. zł przekaże powiat tarnowski na wykonanie projektu basenu rehabilitacyjnego w Zbylitowskiej Górze. Obiekt chce wybudować gmina Tarnów, ale ma on służyć również dzieciom z tamtejszego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Radni powiatu zdecydowali o przekazaniu tej kwoty, ponieważ rehabilitacja dzieci prowadzona byłaby już kompleksowo.
Obecnie w należącym do powiatu SOSW wychowankowie uczęszczają na hipoterapię, czyli jeździectwo terapeutyczne. Sprawdza się ona doskonale w przypadku dzieci z porażeniem mózgowym i zespołem Downa. Już po kilku miesiącach zajęć wyraźnie wzrasta ich koordynacja ruchowa, wzmacniają się mięśnie rąk i nóg oraz kręgosłup. Hipoterapia prowadzona jest przez cały rok dzięki oddanej w czerwcu br. krytej ujeżdżalni. Basen, który ma powstać przy współudziale powiatu tarnowskiego w należącym do gminy Tarnów zespole szkół w Zbylitowskiej Górze, jest przedsięwzięciem zaplanowanym na kilka lat. Zdaniem przewodniczącej Rady Gminy Wiesławy Mitery, do 2010 r. potrwają prawdopodobnie prace projektowe i starania o pozwolenia na budowę basenu. Przy podejmowaniu decyzji o przekazaniu pieniędzy na projekt inwestycji, radni powiatu tarnowskiego byli bardzo zgodni – „za” głosowało 29 osób.