dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Popowodziowe remonty

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gwoźdźca (gmina Zakliczyn), Ołpin (gmina Szerzyny) oraz Jonin (gmina Ryglice). Powiat tarnowski wyremontuje tam niektóre drogi. Starosta Mieczysław Kras odebrał właśnie z rąk wojewody promesę, czyli zapewnienie o przyznaniu 300 tys. zł, na odbudowę po zniszczeniach dokonanych przez klęski żywiołowe. To już druga transza odebrana przez powiat w tym roku.
Powiat dołoży jeszcze 100 tys. zł do pieniędzy przyznanych z rezerw celowych budżetu państwa i będzie remontował odcinki uszkodzone w wyniku gwałtownych wezbrań rzek i potoków. – Przy okazji umocnione zostaną pobocza, aby w przyszłości nie niszczyła ich woda – podkreśla starosta Mieczysław Kras. Prace mają się rozpocząć za kilka tygodni – zaraz po wybraniu wykonawców inwestycji. Powiat tarnowski znalazł się wśród 83 małopolskich gmin i powiatów, które otrzymały promesy na ponad 23 mln zł na odbudowę po zniszczeniach dokonanych przez klęski żywiołowe. To już II transza środków przyznanych w 2008 roku. W lutym powiat tarnowski odebrał 1,1 mln zł. Dołożył 300 tys. i wyremontował fragmenty pięciu dróg: Ciężkowice-Zdonia, Szerzyny-Czermna, Kowalowa-Lubcza-Słotowa, Siepietnica-Lubaszowa, Joniny-Zalasowa.
Z rezerw celowych budżetu państwa w 2008 roku małopolskie samorządy dostały w sumie ponad 136 mln zł na odbudowę dróg i mostów zniszczonych w wyniku gwałtownych wezbrań rzek i potoków.