dzisiaj jest: 21 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Hala w Wojniczu już w budowie

Rozpoczęła się kolejna inwestycja prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Tym razem zainaugurowano budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Oddanie inwestycji zaplanowano na przyszły – 2009 rok. Ciekawostką jest fakt, że hala sportowa będzie ogrzewana energią pochodzącą z kotłów na tzw. biomasę, w których spala się słomę lub odpadki drewna.
Nowy obiekt ma mieć wymiary 36 na 19 metrów, trybuna pomieści blisko 200 widzów. Hala będzie mieć oczywiście zaplecze sanitarne i wysokiej jakości wyposażenie sportowe. – Jest to jedna z najnowocześniejszych hal w regionie. Jej oddanie zaplanowaliśmy na przyszły rok - wiele wskazuje na to, że nastąpi 1 września. Doprowadziła do tego determinacja Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz radnych z gminy Wojnicz: Władysława Żabińskiego i Wiesława Armatysa – komentuje Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski.
Koszt wybudowania sali to 4 mln 380 tys. 451 zł. Zdecydowana większość pieniędzy będzie pochodziła ze środków zdobytych przez powiat w funduszach zewnętrznych. – Złożyliśmy wniosek w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów – wszystko wskazuje na to, że otrzymamy dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z Unii Europejskiej – dodaje M. Banach. Budowa hali odbywać się będzie pod nadzorem archeologicznym. Specjaliści spodziewają się bowiem, że w miejscu, gdzie stanie obiekt, podczas prac ziemnych można natknąć się na znaleziska archeologiczne.
Sala w Wojniczu będzie szóstą salą gimnastyczną w powiecie. W pierwszej kadencji powstały cztery hale, w tej budowana jest piąta – w Gromniku.  W tym roku zaplanowano rozpoczęcie prac przy kolejnej – siódmej hali przyszkolnej, tym razem przy placówce w Radłowie.