dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Lato 2008

Powiat tarnowski wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji Turystycznej promował się podczas XIII Targów Turystyki i Wypoczynku „Lato 2008”, które odbyły się w Warszawie. To jedna z największych krajowych imprez branży turystycznej. Uczestniczyło w nich około 150 polskich i zagranicznych wystawców prezentujących swoje najciekawsze produkty turystyczne. Wśród tak licznych propozycji promocja walorów turystycznych Małopolski wypadała niezwykle korzystnie. Świadczy o tym przyznanie Małopolskiej Organizacji Turystycznej wyróżnienia za aranżację stoiska oraz za zaproponowaną ofertę wystawców m.in. powiatu tarnowskiego oraz miasta Tarnowa. Na wspólnym stoisku samorządów można było uzyskać fachowe informacje dotyczące atrakcyjnych turystycznie miejsc Tarnowa i powiatu, zaopatrzyć się w ciekawe materiały promocyjne, atrakcyjne gadżety a przede wszystkim spróbować wspaniałych produktów pochodzących z  gospodarstw agroturystycznych powiatu tarnowskiego. Prezentowali je Marta Sowińska, właścicielka gospodarstwa „Stetson Ranczo” oferując doskonałej jakości miody, Dorota Michałowska–Kuna prezentując wspaniałe wino gronowe z własnej winnicy w Rzuchowej, Kazimierz Łątka z gospodarstwa agroturystycznego „U Kazika” prezentujący pasztety, miody oraz nalewki przyrządzane według własnych receptur a także Piotr Drebot z gospodarstwa agroturystycznego „Końskie Zdrowie” z Ciężkowic.
Wielu odwiedzających wyrażało zainteresowanie przyjazdem do Skamieniałego Miasta, które jak się okazało, jest całkiem dobrze znane przez mieszkańców Mazowsza oraz do Kośnej Dolnej i dworku I. J. Paderewskiego. Zyskał on już uznanie wśród turystów jako ostatnia zachowana na świecie posiadłość kompozytora oraz niezwykle urocze miejsce, gdzie przez cały rok można usłyszeć doskonałą muzykę. Podczas warszawskich targów na stoisku powiatu tarnowskiego i  Tarnowa zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o Tarnowie i powiecie oraz wygrać jedną z  dwóch głównych nagród: weekend dla dwóch osób z noclegiem w Tarnowskim Centrum Informacji Turystycznej w Tarnowie lub pobyt  w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

XIII Warszawskie Targi Turystyki i Wypoczynku „Lato 2008” były trzecimi w tym roku targami krajowymi, w których brał udział powiat tarnowski promując wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji walory turystyczne regionu. Kolejne, w których w których powiat tarnowski weźmie udział, to Tour Salon w Poznaniu w dniach od 16 do 18 października 2008 r.