dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Klasy wojskowe nadal liczne

Klasy wojskowe nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tak jest w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, gdzie pięćdziesięciu siedmiu uczniów odebrało właśnie mundury i złożyło ślubowanie. W sumie w szkole jest teraz ponad siedmiuset uczniów.

- Klasa wojskowa do doskonały pomysł na szkołę ponadgimnazjalną, wybraliśmy ją z pełną świadomością – podkreślają nowi uczniowie wojnickiej szkoły. Na uroczystości ”pasowania” przyjechało wielu gości. Starosta tarnowski, któremu podlega szkoła, życzył młodzieży, aby była zadowolona z wyboru. – Za mundurem panny i chłopcy sznurem. Jestem pewien, że w ciągu tych trzech lat zostaniecie dobrze przygotowani do dorosłego życia, kto wie, czy nie związanego także z wojskiem – powiedział Mieczysław Kras.
W uroczystości udział wziął m. in. płk Maciej Koziński, dowódca jednostki patronackiej, jaką jest 6. Batalion Dowodzenia Brygady Powietrzno-Desantowej. Ślubowanie na sztandar od klas pierwszych przyjął dyrektor szkoły. Po ślubowaniu odbyło się wręczenie mundurów uczniom klas pierwszych liceum wojskowego. – Cieszymy się, że jest zainteresowanie młodzieży szkołą. Dobrze współpracuje się nam  jednostką z Krakowa. Dwóch oficerów przyjeżdża w piątki i prowadzi zajęcia wojskowe. Młodzież wyjeżdża także do jednostki i tam odbywa ćwiczenia – podkreśla Marian Iwaniec, dyrektor szkoły w Wojniczu.
W tym roku szkolnym młodzież ze szkoły w Wojniczu, której patronuje Jan Paweł II,  uczy się w dziesięciu pierwszych klasach. Są to dwa oddziały Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym, jeden oddział Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarsko-informatycznym, Technikum Mechaniczne, Technikum Logistyczne, Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Hotelarskie oraz dwa oddziały szkoły zasadniczej (kucharz małej gastronomii oraz mechanik pojazdów samochodowych).