dzisiaj jest: 27 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pierwsza Dama odwiedziła seniorów w Kończyskach

rozmiar tekstu w artykule:

Prezydentowa podczas wizyty - miniaturaPodejmowane inicjatywy społeczne, zwłaszcza na rzecz osób starszych były celem wizyty w regionie tarnowskim małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Rozmawiała na ten temat ze starostą tarnowskim Romanem Łucarzem, burmistrzem Zakliczyna Dawidem Chrobakiem, przedstawicielami Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, oraz odwiedziła seniorów w Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów w Kończyskach.

Gmina Zakliczyn jest przykładem wzorowego prowadzenia polityki senioralnej. Aktywizacja społeczna seniorów prowadzona jest tam na bardzo wysokim poziomie. Stąd wizyta właśnie w tej gminie żony prezydenta, Agaty Kornhauser-Dudy

Pani Prezydentowa wita się z Romanem Łucarzem

Goście na zewenątrz budynku pozują do zdjęcia

Pani Prezydentowa obejrzała mieszkania do opieki wytchnieniowej, które znajdują się w parterowym budynku, obok Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów w Kończyskach. W ich skład wchodzą m.in. 2 pokoje z łazienkami, aneks kuchenny z jadalnią i salonem - jako część wspólna, zaplecze gospodarcze i oranżeria, wraz z tarasem. Przeznaczone są dla osób, które wymagają tymczasowej całodobowej opieki, na przykład po wyjściu ze szpitala lub w sytuacji, kiedy ich opiekun lub opiekunowie wyjeżdżają na wakacje. Pobyt może trwać od tygodnia do miesiąca.

Prezydentowa podczas wizyty - dyskusje przy stole

 

Następnie Pierwsza Dama spotkała się z seniorami w CAiOS w Kończyskach. Obiekt przeznaczony jest dla osób powyżej 60. życia z gmin Zakliczyn i Gromnik, które z uwagi na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają wsparcia i opieki. Uczestnicy mają zapewniony transport na miejsce, wyżywienie, opiekę pielęgniarską i rehabilitacyjną, a także zajęcia aktywizujące i usprawniające. Właśnie w jednym z takich zajęć integracyjno-umysłowych wzięła udział Agata Kornhauser-Duda.

Starosta wręcza Prezydentowej upominek

Pani Prezydentowa chętnie odpowiadała też na pytania seniorów, dotyczące roli Pierwszej Damy, przygotowań do podejmowania zagranicznych gości i udziału w oficjalnych wizytach. Rozmawiano o dobroczynności, zmianach zachodzących na wsi i przekazywaniu tradycji młodemu pokoleniu.

Podczas spotkania z seniorami

Podczas spotkania z seniorami na zewnątrz

- Cieszę się, że coraz więcej osób w Polsce zdaje sobie sprawę z wielkiego potencjału starszego pokolenia. Tutaj w regionie tarnowskim i gminie Zakliczyn, inicjatywy na rzecz seniorów robią naprawdę duże wrażenie. Są tu osoby pełne zapału i pasji, których pozytywne nastawienie udziela się innym. Warto też pamiętać, że od tego, co zbudujemy dziś, będzie zależała też nasza przyszłość – powiedziała po wizycie w Kończyskach Agata Kornhauser-Duda.

Wspólne zdjęcie przed budynkiem z gospodarzami wydarzenia

Zdjęcie grupowe pamiątkowe na zewnątrz budynku

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:45
Wczoraj:907
W tym tygodniu:4677
W tym miesiącu:20385
Ogółem:1965288

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd