dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Świętują nauczyciele...

60 procent to nauczyciele mianowani, 35 procent dyplomowani, prawie wszyscy mają wyższe wykształcenie, blisko połowa ukończyła dodatkowo studia podyplomowe – tak wygląda kadra dydaktyczna w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatowy. Nauczyciele świętować będą w piątek 12 października – powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach.

Podczas uroczystości w szkole im. Czesława Majorka, starosta tarnowski wręczy nagrody zasłużonym i wyróżniającym się nauczycielom. Młodzież z ZSP dla nich oraz zaproszonych gości przygotowała część artystyczną. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00.
Z okazji święta nauczycieli starosta tarnowski skierował do pedagogów list, w którym składa im życzenia oraz zapewnia o wsparciu we wszelkich działaniach prowadzonych na rzecz uczniów. „Niech nie braknie ducha służby, uczciwości, prawdy, troski o dobro wspólne, jakim jest  powierzona Wam młodzież, a szkoła  będzie harmonią działań zarówno nauczycieli, jak i uczniów, rodziców, instytucji wychowujących i wspierających oświatę. Wam i Waszym rodzinom życzę zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej oraz zadowolenia w życiu osobistym” – napisał starosta Mieczysław Kras.
Tutaj można przeczytać cały list starosty tarnowskiego skierowany do nauczycieli z okazji ich święta