dzisiaj jest: 17 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Odznaczenie dla strażaka

Wręczenie odznaczenia miniaturaPodczas XXXIII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego wręczono Srebrny Krzyż Zasługi druhowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogumiłowicach, przyznany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej został uhonorowany Antoni Liszka.

Wręczenie odznaczenia

Wicewojewoda Małopolski gratulując odznaczonemu, podkreślał, że na druhów z OSP można liczyć w każdej sytuacji: - Cieszę się bardzo że mogłem uhonorować druha Antoniego tym zaszczytnym odznaczeniem, nadanym przez prezydenta (...). W ostatnich kilkudziesięciu latach nastąpił ogromny postęp, jeżeli chodzi o organizację OSP. To jest formacja, która broni nas, która pomaga w sytuacjach trudnych, zagrożenia, szczególnie w czasach pandemii - za to są szczególne słowa podziękowania dla wszystkich druhów strażaków, które kieruję teraz na Pańskie ręce drogi kolego druhu. Są takie sytuacje w życiu Państwa, w życiu społeczności, w życiu naszych wsi i miast, że potrzebujemy pomocy drugiego człowieka, bez tej pomocy nie jesteśmy sobie w stanie pomóc. (...) Trzeba pamiętać o tych ludziach, którzy narażają życie, zdrowie, spiesząc na pomoc drugim. Dbajmy o to, aby ta aprobata społeczna dla niosących pomoc była dostrzegana i żeby cieszyła się uznaniem i zasłużonym podziękowaniem. W imieniu swoim, oraz nas wszystkich tu obecnych, wszystkim druhom strażakom, na ręce druha Antoniego składam najlepsze podziękowania i słowa uznania. - powiedział Ryszard Pagacz.

Wręczenie odznaczenia Antoniemu Liszce

Druhowi gratulował również Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który zauważył, że strażacy są zawsze tam, gdzie trzeba nieść pomoc.

druh antoni liszka

Antoni Liszka swoją służbę i działalność w OSP rozpoczął ponad 40 lat temu. Jak powiedział: - Inicjatorem i osobą, która wprowadziła mnie i zachęciła do bycia strażakiem, był mój dziadek, który przekazywał mi doświadczenie i zaszczepił chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego też od tamtego czasu starałem się działać w tej jednostce i również pomagać młodym druhom w angażowanie się w pracę społeczną. Srebrny Krzyż Zasługi to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie za wieloletnią pracę na rzecz macierzystej jednostki i cieszę się, że moje działanie, moja służba została zauważona i doceniona. - podsumował strażak.

Ogółem:1933738