dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

O żywności i święcie pojednania

Ojciec Góra zaprasza na JamnąO konkursie na Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej i zbliżającym się Święcie Pojednania rozmawiali podczas spotkania z dziennikarzami włodarze powiatu tarnowskiego. W konferencji uczestniczył dominikanin, ojciec Jan Góra, który wspólnie ze starostami zaprasza mieszkańców na Jamną. W połowie sierpnia odbędą się tam uroczystości, na które zjadą goście z różnych stron Polski. Współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Przedstawiając założenia konkursu, w którym wybrany zostanie najlepszy produkt żywnościowy i turystyczny, starosta Mieczysław Kras powiedział, że jest on organizowany po to, aby promować wyroby wartościowe i godne zauważenia. - Podstawowym zamierzeniem jest promocja działalności kuchni ziemi tarnowskiej. O tym, że jest ona wyśmienita nie trzeba nikogo przekonywać. Nasze produkty są znane nie tylko na polskich, ale również zagranicznych stołach – dodał starosta tarnowski. Dziennikarze mieli okazję spróbować wyrobów nagrodzonych w latach poprzednich - kiełbasy tuchowskiej, serków BOGONI oraz miodu z Pogórza. A w tym roku o miano najlepszego produktu rywalizować będą m.in. pasztet z królika, szynka chłopska a także salceson wiejski. Zgłoszono również wino owocowe oraz niskoprocentową nalewkę „końskie zdrowie”. Wicestarosta Mirosław Banach dodał, że laureaci poprzednich lat cenią sobie wyróżnienie otrzymane w konkursie, bo przez rok mogą się posługiwać specjalnym certyfikatem Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej.

Przypomnijmy, że zgłoszenia w tegorocznej edycji konkursu są przyjmowane do 15 sierpnia 2007 r. Wyniki ogłoszone będą 9 września podczas dożynek powiatu tarnowskiego.

Starostowie tarnowscy i ojciec Jan Góra podczas spotkania z dziennikarzami

Podczas środowej konferencji prasowej znany duszpasterz akademicki, ojciec Jan Góra zaprosił wspólnie ze starostą tarnowskim na uroczystości Święta Pojednania i Odpustu Jamneńskiego. Odbędą się one 15 sierpnia na Jamnej. Szczegółowy program tych uroczystości oraz imprez towarzyszących do 19 sierpnia można na znaleźć tutaj