dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Sztuczna trawa w Ryglicach

Boiska ze sztuczna nawierzchnią są nadal rzadkością w naszym krajuPrzy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach powstanie boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią. Część pieniędzy na jego budowę tarnowskiemu starostwu przekaże Ministerstwo Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2007 r. Takiego nowoczesnego rozwiązania w regionie jeszcze nie ma. Młodzież ćwiczy na  boiskach betonowych bądź asfaltowych, rzadko też zdarza się, aby przy szkole było boisko trawiaste. Sztuczna nawierzchnia to więc niejako rarytas. Nowoczesne boisko w  Ryglicach będzie miało wymiary ponad 20 na 40 metrów, wokół wybudowane zostanie ogrodzenie o wysokości 4 metrów. Najważniejszą zaletą nowej inwestycji sportowej współfinansowanej w połowie przez tarnowskie starostwo jest fakt, że korzystanie z niego będzie bezpłatne. Mieszkańcy będą mogli grać m.in. w piłkę nożną, ręczną i siatkówkę.

A zainteresowanie będzie zapewne spore – na terenie Ryglic jest tylko jedno przyszkolne trawiaste boisko oraz boisko do piłki plażowej. To za mało, gdyż aktywnie rozwija się działalność sportowa. Bardzo dobrze działa Klub Sportowy „KS Ryglice”, który prowadzi treningi w kategorii seniorów i juniorów. Co roku odbywają się zawody sportowo-pożarnicze w piłce nożnej, Turniej Brzanecki w piłce siatkowej, itp. W samym tylko mieście uczy się około 900 dzieci i młodzieży. Nowoczesny obiekt powozili w większym stopniu rozwijać ich zainteresowania sportowe oraz spędzać wolny czas.

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Sportu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży” zakłada, że boisko ze sztuczną trawą zostanie wybudowane w Ryglicach do końca roku.