dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Przeszkoleni strażacy

5 tys. zł na szkolenia dla strażaków-ochotników przekazał Powiat Tarnowski. Dzięki tym pieniądzom druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych będą mogli przejść szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego. To ważne, bowiem niejednokrotnie zdarza się, że jako pierwsi trafiaja na miejsce wypadków czy zdarzeń losowych. Strażacy z siedmiu gmin: Tuchów, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski, Radłów, Wojnicz, Żabno, Ryglice, przechodzą szkolenia w szkole ratownictwa medycznego działającej przy tarnowskim pogotowiu.
-  Druhowie z OSP w ramach kilkudziesięciu godzin zajęć teoretycznych i praktycznych uczą się m.in. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ci ludzie nie tylko gaszą pożary, ale bardzo często docierają jako pierwsi na miejsce wypadków losowych czy drogowych – podkreśla Wojciech Mik, kierownik Zespołu ds. Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w tarnowskim Starostwie Powiatowym.

Kwota 5 tys. zł przekazana przez powiat została podzielona na zainteresowane gminy proporcjonalnie do liczby strażaków uczęszczających na szkolenia. To kolejna taka pomoc ze strony powiatu tarnowskiego, który systematycznie stara się wspierać druhów z OSP.