dzisiaj jest: 27 lutego 2021 r.   ::    imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Razem na rzecz rozwijania i promowania kultury

rozmiar tekstu w artykule:

TPL 4miniCztery instytucje, które zasięgiem swojego działania obejmują również powiat tarnowski - Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Biblioteka Pedagogiczna oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - ośrodek w Tarnowie, podpisały porozumienie o współpracy. Jego celem jest połączenie sił i środków, aby wspólnie pielęgnować, rozwijać i promować kulturę, edukację, czytelnictwo oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe.

 W porozumieniu zapisano, że placówki będą działać razem, na rzecz podtrzymywania międzypokoleniowej transmisji kulturowej i patriotycznej. Partnerzy zobowiązali się działać wspólnie na rzecz budowania postaw patriotycznych, w szczególności umiłowania oraz szacunku dla własnej Ojczyzny. Istotnym elementem ma być krzewienie tradycji patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, a także promowanie twórców, dzieł, bohaterów i postaci związanych z Małopolską.

TPL 4338

„W celu połączenia sił i środków, aby w rzeczywistości XXI wieku i na miarę wyzwań współczesności wspólnie pielęgnować, upowszechniać, rozwijać i promować kulturę oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe” – to fragment porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy czterema tarnowskimi instytucjami kulturalno-edukacyjnymi województwa małopolskiego. Podpisane zostało w obecności poseł na Sejm RP Anny Pieczarki, marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki, Marty Malec-Lech z zarządu województwa, oraz wiceprzewodniczącego sejmiku województwa Wojciecha Skrucha. Obecni byli również przedstawiciele zarządu powiatu tarnowskiego – starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, oraz etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

TPL 4359


- Bardzo ważna jest synergia między naszymi jednostkami w rożnych częściach Małopolski. Łącząc siły logistyczne i zasoby ludzkie można działać o wiele efektywniej, osiągać ambitne cele i sprawnie organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia z jak najszerszym zaangażowaniem dzieci i młodzieży - na czym mi szczególnie zależy. Każda z tych czterech instytucji dysponuje przecież sporym potencjałem, zarówno intelektualnym, jak i zapleczem technicznym. Istotne jest też korzystanie z wzajemnych doświadczeń i kontaktów - powiedział marszałek Witold Kozłowski.

TPL 4342

Porozumienie podpisane zostało w siedzibie Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Spotkanie uatrakcyjnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy".

1

TPL 4330

Fot. Paweł Topolski

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:20
Wczoraj:1363
W tym tygodniu:6061
W tym miesiącu:28563
Ogółem:1743036

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd