dzisiaj jest: 17 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Gwoźdźcu z otwarciem sali sportowej

rozmiar tekstu w artykule:

Marta Malec-Lech przecina wstęgę - miniaturaW Gwoźdźcu w gminie Zakliczyn odbyła się małopolska inauguracja roku szkolnego 2020/2021, która połączona była z oddaniem do użytku nowej inwestycji – nowoczesnej i pełnowymiarowej sali sportowej. Służyć będzie ona nie tylko uczniom, ale będzie także do dyspozycji całej tamtejszej społeczności.

 


Mszę św. inaugurującą w Małopolsce na nowy rok szkolny odprawił, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej w Gwoźdźcu, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Następnie przecięto wstęgę przed nowo powstałą salą sportową, wraz z zapleczem szatniowo-socjalnym.

Uczestnicy spotkania w drodze do szkoły, z przodu uczniowie z flagą polską

Uczestnicy spotkania w drodze do szkoły

Koszt inwestycji przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu wyniósł 3,6 mln zł. Gmina Zakliczyn pozyskała na to przedsięwzięcie prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Sala będzie ogólnodostępna i nie będzie miała charakteru komercyjnego. Samorząd zadbał także o zagospodarowanie terenu przed nowym obiektem.

Biskup Andrzej Jeż podczas przemowy na zewnątrz budynku

Uroczyste przecięcie wstęgi przez Dawida Chrobaka, w tle uczestnicy spotkania i szkoła

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak przypomniał, że tamtejsi radni po transformacji ustrojowej jako pierwsi w ówczesnym województwie tarnowskim, dnia 1 stycznia 1992 roku, zdecydowali się na przejęcie oświaty i wzięcie odpowiedzialności za szkoły. Umożliwiło to zrealizowanie na terenie ziemi zakliczyńskiej wielu oświatowych inwestycji, bo samorząd nie szczędził grosza na ten cel. - Warto mocno podkreślić, że uroczyście otwierany dzisiaj nowy obiekt to kolejny efekt na tym terenie bardzo dobrze układającej się w ostatnim czasie współpracy samorządu ze stroną rządową. Za tę współpracę bardzo serdecznie dziękuję obecnym tutaj parlamentarzystom i pani małopolskiej kurator oświaty – mówił burmistrz.

Uczestnicy spotkania siedzą w sali gimnastycznej podczas przemowy

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak powiedziała, że z ogromną radością wita nowy rok szkolny w gminie Zakliczyn, w której widać dbałość o szkoły, nauczycieli i infrastrukturę sportową. – Witam ten rok szkolny z wielką radością, bo dzieci i młodzież wreszcie wracają do szkół. Mam nadzieję, że już nigdy nie dojdzie do takiego zatrzymania jak w minionych miesiącach – mówiła. – Życzę Wam uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy byście byli mocni duchem i dbali o polskie dziedzictwo. Trzeba opierać się na mądrych ludziach, na fundamentach wiary i tradycji. Proszę też, byście się z wielkim szacunkiem do siebie odnosili i patrzyli na siebie z sympatią.

Barbara Nowak podczas przemowy

Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego stwierdziła, że moment rozpoczęcia roku szkolnego to chwila wyjątkowa. Choćby z tego względu, że snuje się plany na przyszłość. - Chcę wszystkim osobom, związanym z szeroko pojętą edukacją, życzyć, aby spełnili swoje plany i zamierzenia. Młodzi ludzie, uczniowie, są przyszłością Małopolski i naszego kraju. Są kluczem do rozwoju tego regionu. Musimy robić wszystko, aby tworzyć jak najlepsze warunki do zdobywania przez nich wiedzy, którą będą mogli wykorzystywać w przyszłości - dodała.

Kazimierz Wiatr przemawia do zgromadzonych

Najlepsze życzenia uczniom oraz wszystkim pracownikom oświaty przekazali także parlamentarzyści – Poseł Wiesław Krajewski i Senator Kazimierz Wiatr. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion odczytała list od zarządu powiatu z gratulacjami otwarcia i oddania do użytku nowego obiektu. Przekazała od władz powiatu życzenia, aby nowy rok szkolny był czasem efektywnej nauki, licznych sukcesów, jak również dalszego rozwoju osobowości młodych ludzi w duchu wartości chrześcijańskich i obywatelskich. 

Wiesław Krajewski przemawia do zgromadzonych

Odczytane zostały też  listy nadesłane przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę i poseł Annę Pieczarkę.

Uczestnicy spotkania, siedzący podczas inauguracji

W wydarzeniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół z terenu zakliczyńskiej gminy, miejscowi radni i sołtysi, a także niektórzy honorowi obywatele gminy Zakliczyn, na czele z byłym posłem Michałem Wojtkiewiczem.

Pięciu członków zespołu ludowego gra na instrumentach podczas inauguracji

Przed zwiedzaniem nowego obiektu uczestnicy wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego obejrzeli jeszcze okolicznościowy program artystyczny. Wystąpił m.in. zespół „Mały Gwoździec”.

Fot. Paweł Topolski.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:257
Wczoraj:428
W tym tygodniu:4750
W tym miesiącu:11327
Ogółem:1933740

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd