dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Starostwo najlepsze w turnieju

Turniej piłki nożnej w TuchowieReprezentacja Starostwa Powiatowego w Tarnowie zwyciężyła w rozgrywanym po raz piąty turnieju piłki nożnej, który odbył się w hali tuchowskiego MOSiR-u. Rywalizacja była bardzo ciekawa, nie brakowało efektownych akcji i pięknych bramek. Wszyscy uczestnicy zawdodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Turniej piłki nożnej o puchar Starosty Tarnowskiego rozgrywany był po raz piąty. O cenne trofeum rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się turniej „oldboyów”, do którego zgłosiło się aż osiem drużyn. Rywalizowały one w dwóch grupach. Drużyny, które zajęły w swoich grupach pierwsze i drugie miejsce, rozgrywały następnie mecze półfinałowe aby wyłonić finalistów turnieju. Do grupy pierwszej trafiły drużyny: DIK-PAP Tarnów, reprezentacja gminy Tuchów, ”oldboye” Gromnika oraz reprezentacja gminy Lisia Góra. W grupie drugiej znalazły się następujące zespoły: EKO-AKTA Chorzów, reprezentacja Starostwa Powiatowego w Tarnowie, reprezentacja Nadleśnictwa Gromnik oraz „oldboye” LKS Dunajec Zakliczyn. Mecze fazy grupowej były bardzo zacięte i dostarczyły sporo emocji.

Grupa I                        mecze    pkt.    bramki
1. DIK – PAP Tarnów        3           6       5 : 2
2. Gmina Tuchów             3           6       7 : 2
3. „Oldboye” Gromnik       3           3       3 : 5
4. Gmina Lisia Góra          3           3       3 : 9

Rozgrywki w grupie drugiej zakończyły się następująco:

Grupa II                                 mecze    pkt.    bramki
1. EKO-AKTA Chorzów         3          7       7 : 2
2. Starostwo Powiatowe       3          6       9 : 6
3. Nadleśnictwo Gromnik       3          3       2 : 3
4. „Oldboye” Zakliczyn           3          3      3 : 10

W półfinałach zmierzyły się Eko-Akta Chorzów z reprezentacją Gminy Tuchów oraz reprezentacja  Starostwa Powiatowego z DIK-PAP Tarnów. W regulaminowym czasie pierwszy półfinał zakończył się wynikiem 0:0 i o tym, kto zagra w finale decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Tuchowa. W drugim półfinale reprezentacja Starostwa Powiatowego gładko zwyciężyła DIK-PAP Tarnów 5:0. Tak więc w meczu o 3 miejsce zagrały drużyny DIK-PAP Tarnów i Eko-Akta Chorzów. Mecz zakończył się zwycięstwem DIK-PAP Tarnów 2:1.

W finale spotkały się reprezentacje Starostwa Powiatowego i Gminy Tuchów. Emocjonujące i ciekawe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 reprezentacji tarnowskiego Starostwa Powiatowego. W zwycięskiej drużynie, której kapitanem był starosta Mieczysław Kras, grali: Leszek Kraczkiewicz, Mariusz Lasota, Bronisław Bartkowski, Jacek Tokarczyk, Józef Wzorek, Adam Drogoś, Leszek Łątka. Królem strzelców turnieju został zawodnik zwycięskiej drużyny Jacek Tokarczyk, zdobywając 7 bramek.

Turniej zakończył się ceremonią wręczenia pamiątkowych dyplomów i pucharów dla zwycięzców i wszystkich uczestników zawodów. Okazały puchar dla zwycięzców turnieju wręczał poseł Michał Wojtkiewicz wraz z burmistrzem Tuchowa Mariuszem Rysiem.