dzisiaj jest: 8 lipca 2020 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar

koronawirus nfz

MON wznawia szkolenia żołnierzy rezerwy i zaprasza do służby

wku budynek mini

Wprowadzone dzięki decyzji rozwiązanie to realne wsparcie dla osób, których domowe budżety ucierpiały w wyniku epidemii oraz realne wzmocnienie dla Sił Zbrojnych RP.

N podstawie Decyzji Nr 187 z dnia 30 maja 2020r. Ministra Obrony Narodowej WKU informuje, że od 15 czerwca 2020r. ruszają szkolenia rezerwistów. Priorytetowo będą traktowane wnioski ochotników którzy w czasie pandemii COVID-19 utracili pracę.
Czekamy na wnioski od:
żolnierzy rezerwy po przeszkoleniu wojskowym;
osób które nigdy wcześniej nie odbywały przeszkolenia wojskowego.
W celu uzyskania przez osoby zinteresowane szczegółowych informacjii na temat zasad rekrutacji na ćwiczenia wojskowe, prosimy o kontakt z Wojskowa Komendą Uzupełnień w Tarnowie pod nr. tel. 261 138 650.

szkolenia rezerwy 2020

Priorytetem ministra Mariusza Błaszczaka jest modernizacja Wojska Polskiego oraz zwiększenie liczebności. Stąd m. in. zainaugurowana w 2018 roku kampania Zostań Żołnierzem i powołanie Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem. Obecnie w Wojsku Polskim służy 108 tys. żołnierzy zawodowych.