dzisiaj jest: 8 lipca 2020 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar

koronawirus nfz

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie w związku z pojawieniem sie nowego ogniska zakażenia koronawirusem w powiecie tarnowskim

covid miniSanepid w Tarnowie prosi o pomoc w dotarciu do osób, które w ostatnim czasie uczestniczyły w mszach świętych sprawowanych w Bazylice Mniejszej w Tuchowie.

Treść komunikatu jest następująca:

„W związku ze stwierdzonym ogniskiem COVID-19 w domu zakonnym redemptorystów w Tuchowie, prosimy osoby, które uczestnicząc w mszach świętych w dniach 28 maja do 2 czerwca br., przyjmowały Komunię Świętą w kościele lub korzystały z kancelarii parafialnej, lub uczestniczyły w dniu skupienia dla narzeczonych lub też korzystały z poradni rodzinnej przy parafii ojców redemptorystów w Tuchowie, o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie pod numerami telefonu:
(14) 688 65 55
(14) 688 65 54
(14) 688 65 51
Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 21:30, w sobotę od 7:30 do 14:30 lub na numer alarmowy, który jest czynny całą dobę: 602-430-042."

W sobotę 30 maja w Tuchowie miały miejsce święcenia kapłańskie. Wśród przybyłych gości były osoby zakażone koronawirusem, w konsekwencji czego doszło do nowych zakażeń.
Dnia 4 czerwca testy potwierdziły obecność koronawirusa u sześciu zakonników z klasztoru ojców redemptorystów w Tuchowie. Duchowni zostali poddani kwarantannie, a klasztor i kościół pozostają zamknięte.