dzisiaj jest: 8 lipca 2020 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Adrian, Edgar

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Wymierne wsparcie dla przedsiębiorców z powiatu tarnowskiego w ramach Tarczy Antykryzysowej

rozmiar tekstu w artykule:

logo starostwo powiatowe miniW czwartek, 28 maja wojewoda małopolski Piotr Ćwik na briefingu prasowym w Chojniku w gminie Gromnik, mówił o rządowym wsparciu, jakie otrzymały firmy i pracownicy z powiatu tarnowskiego. Na spotkaniu obecny był również starosta tarnowski Roman Łucarz oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie Stanisław Dydusiak.

Do tej pory wielu przedsiębiorców z powiatu tarnowskiego skorzystało z Tarczy Antykryzysowej. Jedną z firm jest rodzinny zakład produkujący meble ogrodowe, który funkcjonuje już od 25 lat, a tuż przed pandemią uruchomiony został drugi zakład. W sumie firma zatrudnia kilkunastu pracowników, co ważne, na czas pandemii nie zawiesiła swojej działalności mimo braku zamówień i drastycznego spadku obrotów.
- Korzystając z pomocy udzielonej w ramach Tarczy Antykryzysowej, firma otrzymała trzy razy po 24.000 złotych dofinansowania na opłacenie składek ZUS i wypłat dla pracowników. Pierwsza transza została już wypłacona. To właśnie z myślą o takich przedsiębiorcach stworzony został pakiet rozwiązań, składających się na Tarczę Antykryzysową - dodał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W trakcie spotkania, starosta tarnowski Roman Łucarz powiedział, że dzięki pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej rynek pracy w powiecie tarnowskim został uratowany. Dlatego też, skutki epidemii są odczuwalne w sposób minimalny. To także dowód na to, że Tarcze Antykryzysowe działają i pomagają naszym przedsiębiorcom.

chojnik 3

Starosta Tarnowski zapowiedział również przekazanie 20 tysięcy złotych na rzecz Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. Do tej pory wsparcie udzielone przedsiębiorcom z regionu tarnowskiego za pośrednictwem tej placówki wyniosło prawie 27 milionów złotych, w tym 23,5 miliona to niskooprocentowane jednorazowe pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a 2,5 miliona to dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne. Niespełna milion złotych to dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych.
Wojewoda odniósł się także do inwestycji, które będą realizowane w regionie tarnowskim w najbliższym czasie. Na ostatniej prostej jest procedura umożliwiająca rozpoczęcie budowy obwodnicy Tuchowa.

obwodn woj 1

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta tarnowski Roman Łucarz odwiedzili również Tuchów. ZRID dla obwodnicy miasta coraz bliżej. Przewiduje się, że decyzje podjęte będą w przyszłym tygodniu.

 

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:324
Wczoraj:1216
W tym tygodniu:2874
W tym miesiącu:7848
Ogółem:1363394

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!