dzisiaj jest: 3 kwietnia 2020 r.   ::    imieniny: Renata, Jakub, Ryszard

koronawirus nfz

Apel do Pacjentów

logo starostwo powiatowe mini

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie zwraca się z apelem do Pacjentów, aby:

• sprawdzili zapasy leków swojej apteczce domowej – może są wystarczające i nie ma potrzeby zaopatrywać się w nowe,
• chorzy nie szli do apteki, ale poprosili o wykupienie leków rodzinę znajomych, sąsiadów,
• nie robili nieracjonalnych zapasów leków,
• ograniczyli się do zakupu produktów niezbędnych,
• nie zabierali do apteki dzieci,
• będąc w aptece zastosowali się do wytycznych by nie narażać personelu apteki i siebie.

-Prezes ORA zwraca uwagę, że farmaceuci narażeni na kontakt z chorymi pacjentami znajdują się grupie podwyższonego ryzyka zakażenia. Niezachowanie powyższych zaleceń może spowodować, ze farmaceuci będą zmuszeni skorzystać ze zwolnień lekarskich co może skutkować brakami kadrowymi w aptekach i koniecznością skracania godzin pracy aptek, ograniczając tym samym pacjentom dostępność do leków.