dzisiaj jest: 6 kwietnia 2020 r.   ::    imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm

koronawirus nfz

Z Posłami o remoncie mostu w Ostrowie

parlam o most miniW bieżącym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą projektu remontu mostu na rzece Dunajec w miejscowości Ostrów. W związku z tym w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, z inicjatywy Starosty Tarnowskiego, odbyło się spotkanie z Parlamentarzystami Ziemi Tarnowskiej.

Tematem spotkania było omówienie bieżących działań Zarządu Powiatu Tarnowskiego związanych z decyzją o zamknięciu tej przeprawy mostowej, które nastąpiło 27 listopada minionego roku.

parlam o most 1

W spotkaniu uczestniczyli Parlamentarzyści: Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Urszula Rusecka, Anna Pieczarka oraz Wiesław Krajewski. Z ramienia Zarządu Powiatu, oprócz Starosty Tarnowskiego, na naradzie obecni byli Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach. Obecny był także Przewodniczący Radu Powiatu Paweł Smoleń.

parlam o most 2

Starosta Tarnowski Roman Łucarz wyjaśnił Posłom decyzję władz powiatu dotyczącą rezygnacji z budowy mostu tymczasowego. - Oprócz samych tylko komplikacji związanych ze stroną formalną takiego rozwiązania, pojawiają się koszty instalacji takiej przeprawy, które sięgają ponad 13 mln zł - argumentował Starosta.

parlam o most 3

Obecnie Zarząd Powiatu stoi na stanowisku remontu kapitalnego istniejącego mostu. W bieżącym tygodniu rozstrzygnięta będzie kwestia wyboru wykonawcy projektu tego remontu. W dalszej kolejności należy zabezpieczyć środki na remont. - Ubiegamy się o uzyskanie wsparcia finansowego z rezerwy budżetu państwa i z Funduszu Dróg Samorządowych - wyjaśnia Starosta Tarnowski. Posłowie będą zabiegać u Premiera RP o jak najszybsze uruchomienie środków niezbędnych do wykonania remontu kapitalnego mostu, tak aby sam remont mógł rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.

parlam o most 4

- Pragnę podkreślić, iż sprawą zamknięcia mostu na rzece Dunajec w Ostrowie, jak i szybkiego rozwiązania tego problemu, interesuje się bezpośrednio sam Prezydent RP Pan Andrzej Duda, który już teraz pomaga nam w uzyskaniu niezbędnych funduszy na jego remont - informuje Roman Łucarz.