dzisiaj jest: 6 kwietnia 2020 r.   ::    imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

W Powiecie Tarnowskim powstanie ośrodek interwencji kryzysowej

rozmiar tekstu w artykule:

zslit wojnicz miniPowiat Tarnowski otrzyma dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na utworzenie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Jak informuje Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma kwota dofinasowania wyniesie ponad trzy i pół miliona zł. Ośrodek ma powstać w Wojniczu.

Powiat Tarnowski będzie miał swój własny Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Jego powstanie będzie możliwe dzięki uzyskaniu dofinasowania do projektu złożonego przez powiat do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania związanego z usługami opiekuńczymi i interwencją kryzysową. Całkowita wartość projektu, który ma skutkować powstaniem takiego ośrodka, wynosi ponad 3 miliony 900 tysięcy zł.

- Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nakłada na powiaty obowiązek prowadzenia ośrodków interwencji kryzysowej. Jako samorząd powiatowy wypełnialiśmy do tej pory to zadanie poprzez zawieranie umów z innymi jednostkami samorządu terytorialnego. W poprzednich latach było to Miasto Nowy Sącz. W 2020 roku jest to Miasto Tarnów, w oparciu o Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej - mówi Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

- Spektrum zadań z zakresu pomocy społecznej w Powiecie Tarnowskim jest rozległe. Tak duży powiat jak nasz powinien mieć swój własny ośrodek interwencji kryzysowej, stąd byliśmy zdeterminowani, aby doprowadzić do jego powstania - tłumaczy Jacek Hudyma.

- Ośrodek, który będzie zlokalizowany w Wojniczu, w pomieszczeniach wydzielonych z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, będzie między innymi udzielał poradnictwa specjalistycznego oraz schronienia dostępnego przez cała dobę. Strukturalnie będzie podlegał pod Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie - wyjaśnia Wicestarosta Tarnowski.

Ośrodek rozpocznie funkcjonowanie w 2021 roku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:751
Wczoraj:508
W tym tygodniu:751
W tym miesiącu:4000
Ogółem:1267094

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd