dzisiaj jest: 9 lipca 2020 r.   ::    imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Dwa nowe ambulanse już w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego

rozmiar tekstu w artykule:

nowe ambulanse 2019 miniW Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość przekazania do użytku nowych ambulansów, zakupionych między innymi ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Wojewodę Małopolskiego. Tak jak zapowiadano trafią one do filii PSPR w Wojniczu oraz w Mościcach.

Ambulanse przekazali tarnowskim ratownikom medycznym Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Andrzej Pasek

nowe ambulanse 2019 1

Nowe ambulanse to Mercedesy Sprintery wyposażone w ekologiczne silniki, system Start-Stop, klimatyzację, instalację ogrzewania i wentylacji przedziału medycznego oraz półki i szafki. - Nowe karetki wymagały doposażenia w leki oraz sprzęt medyczny. Wykorzystaliśmy ten pochodzący z wyeksploatowanych już pojazdów - mówi Kazimiera Kunecka, Dyrektor PSPR w Tarnowie. - To między innymi urządzenia do automatycznego masażu klatki piersiowej LUCAS 2, wideolaryngoskopy, defibrylatory czy też czujniki tlenku węgla - wyjaśnia Kazimiera Kunecka.

nowe ambulanse 2019 2

Karetki będą stacjonowały w Mościcach oraz w Wojniczu. - Do Wojnicza trafi ambulans z napędem na cztery koła ze względu na trudniejszy teren działania - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

nowe ambulanse 2019 3

Jedna z karetek została zakupiona dzięki środkom przekazanym przez Wojewodę Małopolskiego w wysokości 100 tys. zł. Zakup drugiej sfinansowało Ministerstwo Zdrowia w kwocie 400 tys. zł. - Dziękujemy Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, dzięki której to wsparcie na zakup ambulansu trafiło do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie - podkreśla Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:673
Wczoraj:1164
W tym tygodniu:4387
W tym miesiącu:9361
Ogółem:1364907

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd