dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

CPR po staremu

Od 1 stycznia 2007 roku nie będzie wyższych stawek za dzierżawę łączy dla Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Tarnowie. Zapowiadana przez TP SA nowa taryfa opłat a co za tym idzie podwyżki, zostały uchylone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

„Prezes UKE wydał decyzję zmieniającą wcześniejszą decyzję z dnia 6 czerwca 2006 r. w sprawie zatwierdzenia projektu nowego „Cennika usługi krajowe łącza dzierżawione tp” Telekomunikacji Polskiej S.A. Prezes UKE zmienił powyższą decyzję w ten sposób, że zgłosił sprzeciw wobec postanowień przedmiotowego cennika w części dotyczącej opłat za usługę dzierżawy łączy analogowych dla pasma 300-3400 Hz zwykłej jakości i radiofonicznych analogowych oraz w części dotyczącej opłat za usługę dzierżawy łączy analogowych dla pasma 300-3400 Hz specjalnej jakości” – czytamy na internetowej stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W uzasadnieniu decyzji Anna Streżyńska, prezes UKE napisała m.in., że przy podejmowaniu decyzji kierowała się również informacją przekazana przez Starostę Tarnowskiego, który zwrócił uwagę, że wejście w życie nowego cennika powodujące podwyżkę miesięcznych opłat, może „wywołać poważne szkody dla ważnych interesów Państwa”.

- Cieszę się, że nasza interwencja przyniosła skutek – komentuje starosta tarnowski Mieczysław Kras. – Nowe, wyższe stawki opłat za dzierżawę łączy były nie do przyjęcia ze społecznego punktu widzenia. CPR nie jest nastawione na zyski, a wyższe ceny uderzyłyby po kieszeni podatników, w tym przypadku mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Jednocześnie Prezes UKE poinformował, że podjęte zostały rozmowy i prace z TP S.A. nad projektem nowego cennika dzierżawy łączy, w szczególności zmierzające do generalnego ustalenia przejrzystych zasad świadczenia tej usługi przez TP S.A. zarówno na rynku detalicznym, jak i hurtowym. Wypracowany nowy projekt cennika zostanie następnie poddany nieobowiązkowym konsultacjom środowiskowym.