dzisiaj jest: 8 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

koronawirus nfz

Ślady jego działalności przetrwały na Ziemi Tarnowskiej

w woda hon ob miniPodczas XIV sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego, przyznanego pośmiertnie śp. Wiesławowi Wodzie, Wojewodzie Tarnowskiemu i Posłowi na Sejm RP, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Akt przyznający tytuł odebrała żona śp. Wiesława Wody - Pani Wiktoria Woda.

Uroczystość była okazją do wspomnienia osoby śp. Wiesława Wody i jego zasług dla społeczności Ziemi Tarnowskiej. O uhonorowanie śp. Wiesława Wody najwyższym wyróżnieniem powiatowym wnioskowali Radni Klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radzie Powiatu Tarnowskiego. - W ten sposób wyrażamy szacunek i uznanie dla jego działalności i służby dla naszej społeczności. Podkreślamy pracę na rzecz rozwoju tarnowskiej wsi oraz zasługi jako Wojewody i Posła na Sejm - podsumował Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński.

w woda hon ob 1

- Postępował według dewizy biskupa Jana Chrapka, która brzmi: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię” - wspominał osobę śp. Wiesława Wody jego biograf - dr Jan Hebda.

w woda hon ob 2

- Jestem wdzięczna Państwu samorządowcom za pamięć i za przyznanie Wiesławowi tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego - mówiła Pani Wiktoria Woda.

w woda hon ob 3

Akt przyznający tytuł Honorowego Obywatela Powiatu śp. Wiesławowi Wodzie przekazali Pani Wiktorii Wodzie Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń w asyście Radnych Klubu PSL.

w woda hon ob 4
w woda hon ob 5