dzisiaj jest: 22 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Ślubowali uczniowie klas pierwszych CKZiU w Tuchowie

rozmiar tekstu w artykule:

ckziu slubowanie 2019 miniUczniowie klas pierwszych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem złożyli ślubowanie. Ceremonia, zgodnie z tradycją szkoły, odbyła się na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. W uroczystości władze powiatu reprezentował Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Wydarzenie było okazją, aby cała społeczność szkolna zgromadziła się na cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku. Obecni byli także: emerytowany nauczyciel CKZiU, historyk i autor publikacji o boju pod Łowczówkiem - Józef Kozioł, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego - Tomasz Stelmach, Dyrektor tarnowskiej delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty - Artur Puciłowski oraz Burmistrz Tuchowa - Magdalena Marszałek.

ckziu slubowanie 2019 1

- Podtrzymujemy wieloletnią tradycję ślubowania w tym wyjątkowym dla naszej szkoły miejscu, jakim jest cmentarz wojenny nr 171 w Łowczówku. Tutaj bowiem spoczywają młodzi legioniści, którzy patronują społeczności szkolnej - tłumaczył Bogusław Harańczyk, Dyrektor CKZiU w Tuchowie.

ckziu slubowanie 2019 2

Najważniejszym momentem ceremonii było ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Nie zabrakło także akcentów artystycznych w postaci wierszy i pieśni wykonanych przez młodzież.

ckziu slubowanie 2019 3

- Jest to bez wątpienia wzruszająca chwila, gdy młodzi ludzie wypowiadają słowa ślubowania. Zobowiązują się bowiem do zachowania tych samych wartości, którym hołdowali legioniści I Brygady Legionów Polskich, spoczywający na cmentarzu w Łowczówku. To wyjątkowa lekcja patriotyzmu, która łączy pokolenia - mówił Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

ckziu slubowanie 2019 4

Fotografie udostępnione przez CKZIU w Tuchowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:305
Wczoraj:598
W tym tygodniu:1654
W tym miesiącu:13412
Ogółem:1217063

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd