dzisiaj jest: 13 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Nowi Honorowi Obywatele Powiatu

radni sesja miniPrzez aklamację radni Powiatu Tarnowskiego przyjęli uchwały nadające tytuły Honorowych Obywateli Powiatu Tarnowskiego Michałowi Wojtkiewiczowi i pośmiertnie Wiesławowi Wodzie. Inicjatorem nadania tytułu Michałowi Wojtkiewiczowi był Starosta Tarnowski Roman Łucarz, zaś śp. Wiesławowi Wodzie - klub radnych PSL w Radzie Powiatu.

W podsumowaniu wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego Michałowi Wojtkiewiczowi czytamy: „Pan Michał Wojtkiewicz jest osobą szczególnie zasłużoną dla społeczności Powiatu Tarnowskiego. Dał się poznać jako kompetentny samorządowiec, który w okresie transformacji ustrojowo-politycznej w państwie polskim, jako Burmistrz Tuchowa, skutecznie zarządzał gminą i miastem. Od 1999 do 2005 roku pełnił funkcję Starosty Tarnowskiego, budując administrację samorządową w powiecie oraz realizując szereg inwestycji niezwykle istotnych dla tworzenia infrastruktury powiatowej oraz aktywizacji społecznej mieszkańców. Od września 2005 roku do chwili obecnej sprawuje mandat Posła na Sejm RP z okręgu tarnowskiego. Czterokrotnie mieszkańcy Ziemi Tarnowskiej obdarzali Pana Michała Wojtkiewicza swoim zaufaniem, doceniając jego działalność w Parlamencie Polskim. Jako Poseł Pan Michał Wojtkiewicz jest powszechnie znany ze starań o rozwój Powiatu Tarnowskiego oraz pozyskiwanie funduszy rządowych i unijnych dla regionu. Pan Michał Wojtkiewicz jest osobą, która bez wątpienia zasługuje na odznaczenie go tytułem Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego”.

W podsumowaniu wniosku o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego śp. Wiesławowi Wodzie czytamy: „Śp. Pan Wiesław Woda jest osobą, która bez wątpienia zasługuje na odznaczenie go tytułem Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego. Jako Wojewoda Tarnowski pozostawił trwałe ślady swojej działalności w regionie tarnowskim. Był wybitnym działaczem ruchu ludowego. Przez całe swoje życie pracował na rzecz rozwoju polskiej wsi, w tym także reprezentując postulaty polskich rolników jako Poseł na Sejm RP. Funkcję Posła na Sejm RP społeczeństwo Ziemi Tarnowskiej powierzało mu czterokrotnie, obdarzając tym samym Pana Wiesława Wodę swoim zaufaniem i doceniając jego pracę i działalność społeczną. 10 kwietnia 2010 roku zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej, pełniąc służbę publiczną, będąc w gronie osób tworzących polską delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, wraz z Prezydentem RP śp. prof. Lechem Kaczyńskim oraz innymi 94 osobami”.