dzisiaj jest: 13 listopada 2019 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Pieniądze na szkolnictwo zawodowe i wychowanie przedszkolne dla subregionu tarnowskiego

mcp projekty 2019 miniPrawie 25 mln zł na rozwój szkolnictwa zawodowego i blisko 9 mln zł na wychowanie przedszkolne - dofinansowania projektów na taką kwotę otrzymały samorządy, placówki oświatowe i izby rzemieślnicze oraz firmy z subregionu tarnowskiego. Listy intencyjne informujące o przyznanych środkach w Starostwie Powiatowym w Tarnowie wręczyła Anna Pieczarka z Zarządu Województwa wraz z Dyrektorem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafałem Soleckim.

- To duże milionowe kwoty na projekty, które służyć będą naszym najmłodszym mieszkańcom. Powstaną nowe miejsca w przedszkolach, będą nowe i atrakcyjne formy zajęć dla przedszkolaków, rozwijać się będzie szkolnictwo zawodowe. To bardzo ważne, bo pracodawcy w naszym regionie potrzebują dobrze wykwalifikowanych pracowników w różnych zawodach - mówiła Anna Pieczarka.

mcp projekty 2019 1

Tarnowskiemu Centrum Kształcenia Ustawicznego przyznano dofinansowanie w wysokości blisko 8 mln zł na drugi etap przedsięwzięcia „Kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy”, a Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie dostał 4 mln zł na budowlane centrum kompetencji w tej placówce. Natomiast Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie będzie miała do dyspozycji 3,7 mln zł na kontynuowanie programu „Edukator”.

mcp projekty 2019 2

Powiat Tarnowski otrzymał przeszło 4,6 mln zł również na drugi etap projektu „Mistrzowie w zawodzie”. Dzięki tym pieniądzom w Tuchowie powstanie jedna z najnowocześniejszych w Polsce pracowni spawalniczych. - Chcemy kształcić pod potrzeby rynku pracy, a przedsiębiorcy zgłaszają nam zapotrzebowanie na spawaczy. Oprócz tego planujemy urządzenie innych pracowni specjalistycznych. Na przykład w Zakliczynie budowlanej, a w Ciężkowicach cukierniczej - stwierdził Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

mcp projekty 2019 3

Powiat brzeski na projekt „Fachowcy w swojej branży” z funduszy europejskich otrzymał 3,6 mln zł. Jeśli idzie o dofinansowanie zadań w ramach wychowania przedszkolnego to w subregionie tarnowskim na tworzenie nowych miejsc dla przedszkolaków i rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia pieniądze przyznano gminom Dębno, Rzepiennik Strzyżewski, Ciężkowice, Szczurowa i Żabno. Zakwalifikowano do realizacji też wnioski złożone przez podmioty niepubliczne, które prowadzą placówki i ośrodki wychowania przedszkolnego.

mcp projekty 2019 4
Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.