dzisiaj jest: 5 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Oswald, Emil, Maria

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Małopolski w Kąśnej Dolnej

rozmiar tekstu w artykule:

zarz woj w kasnej miniDworek w Kąśnej Dolnej - ostatnia zachowana na świecie posiadłość wybitnego kompozytora, pianisty oraz męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego, była miejscem wyjazdowego posiedzenia Zarządu Województwa Małopolskiego. Zaproszeni zostali na niego wójtowie i burmistrzowie z regionu oraz władze samorządowe Powiatu Tarnowskiego.

W Kąśnej Dolnej - oprócz wójtów i burmistrzów - obecni byli między innymi Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Starosta Roman Łuczarz, Wicestarosta Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz i Radny Województwa Wojciech Skruch.

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski przypomniał na wstępie, że jest to drugie wyjazdowe posiedzenie zarządu województwa w tej kadencji. - Nie zamykamy się w Krakowie tylko wyjeżdżamy w teren. Chcemy rozmawiać o lokalnych sprawach i problemach. Dla nas, o czym już wielokrotnie mówiłem, każda miejscowość i każdy małopolanin jest równie ważny, bez względu na to, czy mieszka w wielkim mieście czy też małej miejscowości. Zapraszam do współpracy i proszę o zgłaszanie swoich zapotrzebowań, swoich sugestii i oczekiwań - powiedział.

zarz woj w kasnej 1

Wicemarszałek Łukasz Smółka przekonywał, że Małopolska sprawnie wydaje środki europejskie. Dziękował samorządowcom za dobrą współpracę przy wykorzystywaniu funduszy z Unii Europejskiej. Przedstawił też jakie są obecnie możliwości ich pozyskiwania na kolejne przedsięwzięcia. - Kończymy obecną perspektywę unijną i przygotowujemy się do nowej. Teraz będą jeszcze ogłaszane nabory na strefy aktywności gospodarczej, termomodernizację budynków użyteczności publicznej i centra przedsiębiorczości - wymieniał.

zarz woj w kasnej 2

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa podkreślała, że to m.in. dobra współpraca ze Starostą Tarnowski Romanem Łucarzem i zainteresowanymi sprawą samorządami doprowadziła do podpisania największego kontraktu inwestycyjnego w historii Powiatu Tarnowskiego - na budowę łącznika między węzłem autostrady w Wierzchosławicach a Mościcami i dalej Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. - Jesteśmy otwarci na rozmowy w każdej sprawie. Wspólne działanie może przynieść wiele dobrego dla naszych mieszkańców - przekonywała.

Samorządowcy zwrócili się do władz województwa o pomoc w gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Ich zdaniem dobrym rozwiązaniem byłaby budowa spalarni w regionie tarnowskim. Przedstawili też wiele innych postulatów w tym zakresie. Zwracali uwagę na potrzebę utworzenia publicznej autobusowej komunikacji aglomeracyjnej i wojewódzkiej placówki kulturalnej, która zasięgiem swojego działania obejmowałaby Tarnów i okoliczne gminy.

Wcześniej - przed rozpoczęciem obrad zarządu - Anna Pieczarka z Zarządu Województwa i Radny Województwa Stanisław Bukowiec wręczyli w dworku Paderewskiego czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania dla orkiestr dętych, między innymi na zakup instrumentów.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1836
Wczoraj:2040
W tym tygodniu:5801
W tym miesiącu:8172
Ogółem:1402675

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd