dzisiaj jest: 21 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Małopolski w Kąśnej Dolnej

rozmiar tekstu w artykule:

zarz woj w kasnej miniDworek w Kąśnej Dolnej - ostatnia zachowana na świecie posiadłość wybitnego kompozytora, pianisty oraz męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego, była miejscem wyjazdowego posiedzenia Zarządu Województwa Małopolskiego. Zaproszeni zostali na niego wójtowie i burmistrzowie z regionu oraz władze samorządowe Powiatu Tarnowskiego.

W Kąśnej Dolnej - oprócz wójtów i burmistrzów - obecni byli między innymi Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Starosta Roman Łuczarz, Wicestarosta Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz i Radny Województwa Wojciech Skruch.

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski przypomniał na wstępie, że jest to drugie wyjazdowe posiedzenie zarządu województwa w tej kadencji. - Nie zamykamy się w Krakowie tylko wyjeżdżamy w teren. Chcemy rozmawiać o lokalnych sprawach i problemach. Dla nas, o czym już wielokrotnie mówiłem, każda miejscowość i każdy małopolanin jest równie ważny, bez względu na to, czy mieszka w wielkim mieście czy też małej miejscowości. Zapraszam do współpracy i proszę o zgłaszanie swoich zapotrzebowań, swoich sugestii i oczekiwań - powiedział.

zarz woj w kasnej 1

Wicemarszałek Łukasz Smółka przekonywał, że Małopolska sprawnie wydaje środki europejskie. Dziękował samorządowcom za dobrą współpracę przy wykorzystywaniu funduszy z Unii Europejskiej. Przedstawił też jakie są obecnie możliwości ich pozyskiwania na kolejne przedsięwzięcia. - Kończymy obecną perspektywę unijną i przygotowujemy się do nowej. Teraz będą jeszcze ogłaszane nabory na strefy aktywności gospodarczej, termomodernizację budynków użyteczności publicznej i centra przedsiębiorczości - wymieniał.

zarz woj w kasnej 2

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa podkreślała, że to m.in. dobra współpraca ze Starostą Tarnowski Romanem Łucarzem i zainteresowanymi sprawą samorządami doprowadziła do podpisania największego kontraktu inwestycyjnego w historii Powiatu Tarnowskiego - na budowę łącznika między węzłem autostrady w Wierzchosławicach a Mościcami i dalej Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. - Jesteśmy otwarci na rozmowy w każdej sprawie. Wspólne działanie może przynieść wiele dobrego dla naszych mieszkańców - przekonywała.

Samorządowcy zwrócili się do władz województwa o pomoc w gospodarowaniu odpadami komunalnymi. Ich zdaniem dobrym rozwiązaniem byłaby budowa spalarni w regionie tarnowskim. Przedstawili też wiele innych postulatów w tym zakresie. Zwracali uwagę na potrzebę utworzenia publicznej autobusowej komunikacji aglomeracyjnej i wojewódzkiej placówki kulturalnej, która zasięgiem swojego działania obejmowałaby Tarnów i okoliczne gminy.

Wcześniej - przed rozpoczęciem obrad zarządu - Anna Pieczarka z Zarządu Województwa i Radny Województwa Stanisław Bukowiec wręczyli w dworku Paderewskiego czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania dla orkiestr dętych, między innymi na zakup instrumentów.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:59
Wczoraj:586
W tym tygodniu:3005
W tym miesiącu:11861
Ogółem:1234667

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd