dzisiaj jest: 30 maja 2020 r.   ::    imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

koronawirus nfz

Apel do Mieszkańców powiatu - weźmy udział w wyborach parlamentarnych

wyb sam 2014 miniApel przedstawicieli samorządu Powiatu Tarnowskiego w związku z wyborami parlamentarnymi w dniu 13 października 2019 roku.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego,

13 października odbędą się kolejne w wolnej Polsce wybory parlamentarne, podczas których będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. To wydarzenie jest świętem naszej demokracji, którą budujemy i umacniamy przez ostanie trzydzieści lat. W okresie Polski Ludowej nasz Naród był pozbawiony niepodległości, a tym samym możliwości decydowania o wyborze władzy i kierunku rozwoju państwa. Pokolenia Polaków marzyły o demokratycznym państwie prawa, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Po 1989 roku to marzenie stało się rzeczywistością, ale jednocześnie rozpoczął się mozolny proces tworzenia nowego ładu państwowego, za które odpowiedzialność przejął Naród, jako suweren.

Po trzydziestu latach transformacji ustrojowej, gospodarczej i społecznej, po momentach sukcesów i porażek, ale i przede wszystkim w wyniku konsekwentnej realizacji wyznaczonych przez konsensus narodowy celów, udało się Polakom zbudować państwo oparte na fundamentach demokratycznych, takie które z dumą możemy określić naszym domem. Jednak ten bezcenny dar nie jest dany nam raz na zawsze i domaga się od każdego z nas, obywateli, odpowiedzialności za jego dalszy rozwój.

Wspominana odpowiedzialność przejawia się udziałem w wyborach i podjęciu przez nas wszystkich decyzji co do dalszej przyszłości Ojczyzny. Stąd apelujemy do Państwa - Mieszkańców Powiatu Tarnowskiego - prosząc o aktywne uczestnictwo, 13 października, w wyborach parlamentarnych, a także o zachęcenie Waszych bliskich i znajomych do wypełnienia tego czynnego prawa wyborczego.

Szanowni Państwo,

pomni naszych trudnych narodowych doświadczeń, znając cenę jaką minione pokolenia Polaków zapłaciły za wolność i demokrację, okazując szacunek dla tego historycznego dziedzictwa, pozostawionego nam przez przodków, a także w poczuciu odpowiedzialności za dzisiaj i jutro naszej Ojczyzny - prosimy - zagłosujcie w wyborach parlamentarnych.

Bądźmy świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami.

/-/ Starosta Tarnowski Roman Łucarz

/-/ Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma

/-/ Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach

/-/ Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń

Tarnów, 11 października 2019 r.