dzisiaj jest: 26 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Tarnowscy policjanci dla wychowanków SOSW

piknik dwudniaki miniNa placu piknikowym w Wierzchosławicach-Dwudniakach zorganizowany został piknik integracyjny z elementami edukacji na temat bezpieczeństwa. Wzięli w nim udział wychowankowie SOSW, Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach oraz rodzin policyjnych. Piknik odbył się dzięki zaangażowaniu policjantów z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KMP w Tarnowie.

Dzieci i młodzież mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji między innymi zobaczyć ekspozycję wyposażenia policyjnego, wsiąść do radiowozu, zobaczyć jak zachowuje się pojazd w trakcie wypadku, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak dbać o swoje własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie zabrakło specjałów z grilla, a także gier i zabaw edukacyjnych.

piknik dwudniaki 1

- Na stoiskach można zaznajomić się z wszystkim tym, co wiąże się z pracą policjanta, jak również poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi Michał Suda, Przewodniczący NSZZP KMP w Tarnowie. - Zależy nam aby uczniowie mieli świadomość jak bezpiecznie się bawić, czy też docierać do szkół, ogólnie jak dbać o własne bezpieczeństwo - podkreśla Michał Suda.

piknik dwudniaki 2

- Cieszę się, że policjanci z NSZZP w Tarnowie zorganizowali takie wydarzenie dla wychowanków naszego ośrodka z Dwudniaków - dodaje Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. - Obecność policjantów i ten bezpośredni przekaz dotyczący bezpieczeństwa, odbywający się z ich udziałem, pozwoli dzieciom i młodzieży lepiej zapamiętać tą ważną lekcję.

piknik dwudniaki 3

Uczestników pikniku odwiedzili Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Ogółem:1219180