dzisiaj jest: 29 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Tarnowskie obchody Dnia Sybiraka i rocznicy agresji ZSRR na Polskę

rozmiar tekstu w artykule:

dzien sybiraka 2019 miniData 17 września przypomina dramatyczne i tragiczne wydarzenie w historii Polski, jakim była agresja ZSRR na wschodnie tereny II Rzeczypospolitej. To również Dzień Sybiraka, święto ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku. W Tarnowie główne uroczystości Dnia Sybiraka i 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę odbyły się przy Pomniku Ofiar Stalinizmu.

Główną ceremonię patriotyczną przy monumencie poprzedziło złożenie zniczy i modlitwa przy Symbolicznym Grobie Sybiraka na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

dzien sybiraka 2019 1

Natomiast w tarnowskiej Bazylice Katedralnej odprawiona została Msza św. w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie.

dzien sybiraka 2019 2

Przy Pomniku Ofiar Stalinizmu zgromadziły się liczne poczty sztandarowe i delegacje organizacji kombatanckich, w tym Związku Sybiraków Oddział w Tarnowie, samorządowców, służb mundurowych oraz szkół. Pododdział honorowy wystawiło XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie.

dzien sybiraka 2019 3

W imieniu samorządu i mieszkańców Powiatu Tarnowskiego symboliczną wiązankę kwiatów złożył Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - 17 września wojska sowieckie wkroczyły na terytorium Polski, która wówczas zmagała się z napaścią Niemiec hitlerowskich. Rozpoczął się czwarty rozbiór, najkrwawszy w naszej historii - przypominał Starosta Roman Łucarz. - Naszym obowiązkiem jest pamięć i uczestnicząc w tych obchodach właśnie ją wyrażamy - mówi Starosta Tarnowski.

dzien sybiraka 2019 4

Obchody zorganizował Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz Związek Sybiraków Oddział w Tarnowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:329
Wczoraj:822
W tym tygodniu:1860
W tym miesiącu:17786
Ogółem:1221437

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!