dzisiaj jest: 29 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Umowa na wymianę ambulansu podpisana

wymiana ambulansu 2019 miniW Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla tarnowskiego pogotowia. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, trafi on do filii PSPR w Wojniczu. Umowę podpisała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Dyrektor PSPR Kazimiera Kunecka. Środki pochodzą z ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

Umowa została podpisana w obecności Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Wicestarosty Tarnowskiego Jacka Hudymy. - Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za to, iż Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie została uwzględniona w rządowym „Programie wymiany ambulansów” - mówi Starosta Tarnowski.

wymiana ambulansu 2019 1

- „Program  wymiany ambulansów” jest kolejnym etapem reformy systemu ratownictwa medycznego - podkreśliła Minister Józefa Szczurek-Żelazko. - Dążymy do tego, aby stacje pogotowia ratunkowego posiadały nowoczesne, profesjonalnie wyposażone karetki - dodaje Wiceminister Zdrowia. Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, w ramach programu ma zostać zakupionych 200 nowoczesnych karetek w całym kraju.

wymiana ambulansu 2019 2

Umowa opiewa na kwotę 400 tys. zł. Dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka potwierdza, iż zakupiona z tych środków karetka trafi do filii tarnowskiego pogotowia w Wojniczu. - To właśnie tam użytkujemy najbardziej wysłużony pojazd, który kwalifikuje się do wymiany - tłumaczy Kazimiera Kunecka.

wymiana ambulansu 2019 3