dzisiaj jest: 29 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Uczniowie szkół powiatowych uczestniczą w proekologicznym projekcie

rozmiar tekstu w artykule:

badz eko ryglice miniPowiat Tarnowski realizuje kampanię informacyjno-promocyjną „Bądź Eko”. Jak tłumaczy Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu, jej celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Kampania odbywa się w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach dnia „Bądź Eko” uczniowie biorą udział w grach, zabawach i quizach o charakterze ekologiczno-przyrodniczym, w których zdobywają atrakcyjne nagrody. Przygotowują  plakaty i prezentacje o tematyce proekologicznej oraz przedstawiają je swoim rówieśnikom na zajęciach.

badz eko ryglice 1

Inną formą działań w ramach kampanii jest umieszczenie na korytarzach szkolnych, w formie kącików ekologicznych, koszów do segregacji śmieci, a także eksponowania plansz dotyczących problemu segregacji śmieci i innych zagadnień z zakresu ochrony środowiska. Projekt pozwala na przeprowadzenie w szkołach zajęć ekologicznych z elementami plastyki. Młodzież ma okazję wyjazdu do Muzeum Przyrodniczego i Rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

badz eko ryglice 2

Projekt jest realizowany w siedmiu szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego. Uczestniczą w nim także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Do ich zadań należy także opracowanie Poradnika Młodego Ekologa.

badz eko ryglice 3

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Czesława Majorka w Ryglicach, na wydarzeniach odbywających się w ramach dnia „Bądź Eko”, był obecny Tomasz Stelmach, Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który między innymi wręczył nagrody zwycięzcom gier, quizów i konkursów edukacyjnych. - Obecnie ekologia obejmuje wiele obszarów wiedzy, które wymagają poznania - mówi Tomasz Stelmach. - Na co dzień dotyczy nas wszystkich prawidłowa gospodarka odpadami komunalnymi, dbałość o jakość powietrza, czy też circular economy, ale istotna jest także znajomość zagadnień takich jak: ochrona klimatu, ochrona wód i gospodarki wodnej, ochrona różnorodności biologicznej. Są to wszystko wyzwania cywilizacyjne, które wymagają uwzględnienia w procesie wychowawczym i dydaktycznym w pracy z uczniami. W szkołach Powiatu Tarnowskiego takie działania są już prowadzone - dodaje.

badz eko ryglice 4

- Nasi uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w zadaniach projektowych. Jako nauczyciele zauważamy u młodych ludzi zdecydowany wzrost świadomości i wrażliwości  ekologicznej - stwierdza Janusz Szczęch, Dyrektor ZSP w Ryglicach.

badz eko ryglice 5

W organizację kampanii włączył się też Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział w Tarnowie i Stowarzyszenie „Partnerstwo - Dialog - Współpraca”. Partnerem projektu była także Castorama Tarnów, dzięki której do uczniów trafiły dodatkowe, cenne nagrody.

Projekt „Bądź Eko - kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów”  jest współfinasowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:285
Wczoraj:822
W tym tygodniu:1816
W tym miesiącu:17742
Ogółem:1221393

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!