dzisiaj jest: 17 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Niezwykły festyn sołecki w Zabłędzy

rozmiar tekstu w artykule:

zabledza festyn 2019 miniJuż po raz trzynasty społeczność Zabłędzy w Gminie Tuchów zorganizowała festyn sołecki. W bieżącym roku patronował mu Starosta Tarnowski Roman Łucarz.Festyn korespondował z ważnymi dla mieszkańców Zabłędzy rocznicami: 13. rocznicą nadania Szkole Podstawowej w Zabłędzy imienia Jana Pawła II, 8. rocznicy wręczenia sztandaru szkole, jak również drugim zabłędzkim świętem wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także diamentowymi i złotymi godami mieszkańców Zabłędzy i dorocznymi dożynkami wiejskimi.

zabledza festyn 2019 1

Festyn objął honorowym patronatem Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który stwierdził, że po raz pierwszy od siedmiu lat jego pracy w samorządzie powiatowym, został zaproszony jako gość honorowy na dożynki wiejskie. Z okazji tych uroczystości przygotowany został program artystyczny, zaś młoda poetka zabłędzka - Patrycja Chwistek napisała na tą okazję wiersz pt. „Nietypowy Gość”, dedykowany Staroście Tarnowskiemu.

zabledza festyn 2019 2

Podczas festynu odbyły się konkursy, atrakcje, występy i zabawy dla rodzin, dzieci i dorosłych. Radna i Sołtys Zabłędzy - Ewa Michałek przekazała Staroście Tarnowskiemu tradycyjny wieniec dożynkowy, w którego środku znajdują się herby - Powiatu Tarnowskiego i Gminy Tuchów. Chleby dożynkowe wraz z miodem Sołtys przekazała Burmistrzowi Tuchowa - Magdalenie Marszałek i Staroście Romanowi Łucarzowi. Również wszyscy zaproszeni goście otrzymali symboliczne chlebki i miody, co jest już tradycją Zabłędzy, ze wglądu na wysoko rozwinięte pszczelarstwo.

zabledza festyn 2019 3

Od dwunastu już lat z okazji tych uroczystości wydawana jest coroczna bezpłatna gazeta „Nasza Wieś Zabłędza”, którą przygotowuje Krzysztof Jasiński. Sołectwo w sposób szczególny na dożynkach honoruje swoich mieszkańców obchodzących Złote i Diamentowe Gody. W tym roku jedna para obchodziła złoty jubileusz pożycia małżeńskiego, a dwie diamentowy. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście, bawili się przy muzyce zespołu Akord.

zabledza festyn 2019 4

Organizatorami Festynu była Radna i Sołtys Zabłędzy - Ewa Michałek wraz z Radą Sołecką i Domem Kultury w Tuchowie.

zabledza festyn 2019 5

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:127
Wczoraj:452
W tym tygodniu:127
W tym miesiącu:8983
Ogółem:1231789

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd