dzisiaj jest: 26 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Trwają prace nad aktualizacją strategii rozwoju powiatu

aktual strat miniOdbywają się kolejne spotkania związane z aktualizacją Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego na lata 2020-2030. W lipcu przeprowadzone zostały dwie edycje warsztatów strategicznych - w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach - Dwudniakach oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Warsztaty strategiczne są spotkaniami z przedstawicielami różnych środowisk społecznych. Prowadzi je Jacek Kwiatkowski reprezentujący krakowską Fundację Małopolska Izba Samorządowa. - Celem spotkań i warsztatów jest zebranie wniosków i sugestii do Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego na kolejne dziesięć lat - mówi Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski.

- W ubiegłym roku opracowany został Monitoring Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego oraz Diagnoza Stanu Powiatu Tarnowskiego. Na podstawie tych dokumentów możemy dziś wskazać największe potrzeby w wybranych dziedzinach życia społecznego, zdefiniować obszary strategicznej interwencji, zaplanować w strategii działania ważne dla harmonijnego rozwoju powiatu i lepszej jakości życia naszych mieszkańców - informuje Jacek Hudyma.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, aktualizacja strategii odbywa się co cztery lata, w oparciu o wyniki analizy stanu powiatu i wnioski podmiotów zaangażowanych w jej realizację. Ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2015 roku. Planowane są kolejne edycje warsztatów.

Ogółem:1219168