dzisiaj jest: 14 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor

ostrow most

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Wspieranie dorosłych w zdobywaniu nowych kompetencji

rozmiar tekstu w artykule:

por wup starostwo miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie tematyczne - „Możliwości Rozwoju Zawodowego dla Małopolan”, które zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Przedstawiono założenia trzech projektów - „Kierunek Kariera” oraz „Kierunek Kariera Zawodowa”, a także „Nowy Start w Małopolsce”. Współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje spotkania we wszystkich powiatach w Małopolsce, w celu promowania trzech nowych programów związanych z dostosowaniem kompetencji mieszkańców do zmieniającego się rynku pracy. - Te programy mogą pomóc wielu osobom w odnalezieniu się na współczesnym rynku pracy. W jego realizację zaangażowane będą wszystkie gminy z Powiatu Tarnowskiego. Dobrze, że spotkanie odbywa się w starostwie, bo naszym celem - co zawsze podkreślam - jest łączenie gminnych samorządów - powiedział Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

por wup starostwo 1

Radny województwa Stanisław Bukowiec podkreślił, że podnosząc kwalifikacje pracowników pomaga się też przedsiębiorcom, bo ich firmy będą jeszcze lepiej się rozwijały. - Szczególnie ważna jest pomoc osobom, które wracają z emigracji po latach nieobecności w kraju - mówił Stanisław Bukowiec. - Jestem przekonany, że te programy sprawią, że Małopolska będzie jeszcze lepszym rynkiem pracy, a pracodawcy będą zadowoleni.

por wup starostwo 2

Dyrektor WUP w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak zwrócił zaś uwagę na dużą dostępność tych projektów dla mieszkańców. Projekty Województwa Małopolskiego - „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców naszego regionu. Można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

por wup starostwo 3

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce. Województwo Małopolskie podpisało porozumienia z Powiatem Tarnowskim oraz 16 gminami z naszego powiatu, odnośnie wspierania dorosłych mieszkańców w zdobywaniu nowych kompetencji oraz rozwoju zawodowym.

por wup starostwo 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:43
Wczoraj:511
W tym tygodniu:3476
W tym miesiącu:7908
Ogółem:1193844

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!