dzisiaj jest: 6 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

ostrow most

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Spotkanie Zarządu Województwa z samorządowcami w Tarnowie

rozmiar tekstu w artykule:

spotk zarz woj czer 2019 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie Marszałek Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z Zarządu Województwa spotkali się z samorządowcami z Powiatu Tarnowskiego. Przy okazji wręczone zostały promesy gwarantujące pomoc finansową województwa do gminnych inwestycji w infrastrukturze sportowej.

Witając uczestników spotkania gospodarz miejsca - Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu oraz pozostałym członkom Zarządu Województwa, że  tak często przyjeżdżają do Tarnowa i spotykają się z samorządowcami. - To właściwa forma. To wyraz szacunku dla nas. To wsłuchiwanie się w potrzeby i głosy lokalnych społeczności. Jeszcze raz bardzo dziękuję - stwierdził Starosta. Wójtowi Wierzchosławic Andrzejowi Mrozowi przedstawiciele Zarządu Województwa przekazali umowę, zgodnie z którą samorząd wojewódzki przekaże gminie 600 tys. zł na budowę 2,5 km odcinka ścieżki rowerowej z Gosławic do Dwudniaków. Będzie ona połączona z już istniejącą trasą VeloDunajec.

spotk zarz woj czer 2019 1

Wręczone zostały promesy gwarantujące przyznanie dofinansowania wójtom i burmistrzom gmin - Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Zakliczyn i Żabno na realizację w 2019 roku projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS”. - Zarząd województwa kontynuuje program modernizacji i rozwoju bazy sportowej, szczególnie boisk, ale i innych miejsc rekreacyjnych - powiedział Marszałek Witold Kozłowski. Jego zdaniem władze samorządowe starają się uczestniczyć w takich spotkaniach nie tylko po to, aby przekazywać pomoc finansową na różne projekty, ale także po to, aby orientować się jakie są zapotrzebowania i na to zapotrzebowania odpowiadać. - Dla nas bardzo ważne są spotkania w terenie, poza Krakowem, bo zależy nam na zrównoważonym rozwoju Małopolski. Z rozwoju województwa muszą korzystać wszyscy mieszkańcy. Każda nawet najmniejsza miejscowość może liczyć na nasze zainteresowanie - zapewnił Marszałek.

spotk zarz woj czer 2019 2

O tym, że nie może być w województwie regionów A i B, mówił również Wicemarszałek Łukasz Smółka. - Każda gmina, każde miasto i każdy powiat musi mieć równy dostęp do środków finansowych na rozwój. Przyjeżdżając kolejny raz do Tarnowa wciąż mam w pamięci te spotkania z początku roku, kiedy to Anna Pieczarka ściągnęła nas tutaj w sprawie budowy połączenia wierzchosławickiego zjazdu z autostrady z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej. I wszystko dobrze się potoczyło. Doszliśmy do porozumienia z Wodami Polskimi, uzgadniając kwestie techniczne i zwiększyliśmy budżet inwestycji. Pozostało już tylko postawienie kropki nad i. W kalendarzu na czerwono mam zaznaczony dzień 21 lipca kiedy to otwierane będą oferty na projekt oraz budowę łącznika i rozstrzygany będzie przetarg - wyjawił Łukasz Smółka.

spotk zarz woj czer 2019 3

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa podziękowała z kolei dziennikarzom za tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem i liczną obecność. Zwróciła uwagę, że tylko współdziałanie różnych podmiotów - instytucji i samorządów pozwoli na spokojny i dynamiczny rozwój Małopolski. - Musimy robić wszystko, aby pozytywne skutki naszych działań odczuwała każda małopolska rodzina. Samorządy lokalne wiele zrobiły dla swoich mieszkańców - są piękne centra miejscowości, okazałe obiekty oświatowe i kulturalne, coraz lepsza infrastruktura sportowa, lepsze i bezpieczniejsze drogi. Ale teraz musimy się wspólnie zastanowić co jeszcze możemy zrobić dla Małopolan - kontynuowała Anna Pieczarka.

spotk zarz woj czer 2019 4

Dyrektorzy departamentów i pracownicy merytoryczni UMWM, jak również Wojewódzkiego Zarządu Dróg, ARiMR oraz PGW WP RZGW w Krakowie, przedstawili nowe programy wojewódzkie oraz aktualne zasady dostępu do funduszy europejskich. Członkowie Zarządu Małopolski odpowiadali na pytania samorządowców z regionu tarnowskiego.

spotk zarz woj czer 2019 5

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:29
Wczoraj:554
W tym tygodniu:2439
W tym miesiącu:2929
Ogółem:1188865

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!