dzisiaj jest: 24 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Jubileusz 125-lecia jednostki OSP w Żabnie

jub osp zabno 2019 miniJednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie obchodziła jubileusz 125-lecia istnienia. Zbiegł się on z przekazaniem do użytku nowego, średniego  samochodu przeznaczonego do akcji ratowniczo-gaśniczych.

- To dla nas niezwykle ważna uroczystość, choć trzeba zaznaczyć iż nasza jednostka powstała w 1892 roku, zatem liczy już 127 lat. Jednakże obchody jubileuszowe przekładaliśmy, aby połączyć je z przekazaniem i poświęceniem nowego samochodu - mówi Jan Szpilski, Prezes OSP Żabno, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego OSP w tej miejscowości.

jub osp zabno 2019 1

- Jest to nowoczesny samochód, niezwykle potrzebny strażakom OSP Żabno, który będzie służył im przez następne lata. Należy też zaznaczyć, iż jest to jednostka, w której odnotowuje się jedną z największych liczb wyjazdów w powiecie. W samym tylko 2019 roku tutejsi strażacy wyjeżdżali do akcji blisko 85 razy - podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

jub osp zabno 2019 2

- Jest to jednostka włączona do Krajowego Rejestru Ratowniczo-Gaśniczego i prowadzi działania w całym zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego - tłumaczy Zbigniew Lustofin, Wiceburmistrz Żabna.

jub osp zabno 2019 3

- W Powiecie Tarnowskim funkcjonuje 129 jednostek OSP, a ta w Żabnie należy do grona największych. Trzeba też podkreślić, iż obecnie zmienia się spektrum działalności strażaków ochotników i same akcje przeciwpożarowe stanowią około 20%  ich aktywności. Pozostała to między innymi wyjazdy do zdarzeń drogowych, zabezpieczenie imprez masowych, czy też różne rodzaje wsparcia mieszkańców - uzupełnia Starosta Tarnowski.

jub osp zabno 2019 4

Jubileusz 125-lecia jednostki OSP Żabno był również okazją do wręczenia okolicznościowych podziękowań i odznaczeń.

jub osp zabno 2019 5

Ogółem:1120373