dzisiaj jest: 6 sierpnia 2020 r.   ::    imieniny: Sława, Jakub, Stefan

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Rodzina dla Polaków jest najważniejsza - przesłanie I Powiatowego Święta Rodziny

rozmiar tekstu w artykule:

swieto rodziny rel 2019 miniW Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbyło się I Powiatowe Święto Rodziny „U Matki”, połączone z VIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Było ono okazją do wspólnej modlitwy za polskie rodziny, jak również miłego spędzenia czasu, dla wszystkich, którzy w minioną niedzielę odwiedzili Tuchów.

- Rodzina w Polsce, dla Polaków, była i jest najważniejsza. I nic tego nie zmieni. I żadne działania godzące w rodzinę nie będą przez nas, samorządowców Powiatu Tarnowskiego, tolerowane - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Stąd też ta idea, aby zorganizować to niezwykłe wydarzenie, jakim jest I Powiatowe Święto Rodziny.

swieto rodziny rel 2019 1

- Żyjemy w czasach, w których dopuszcza się różne interpretacje pojęcia rodziny, dlatego chcemy promować jej chrześcijański model, szczególnie poprzez przykład tych małżeństw, które mają bardzo długi staż życia we wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej - podkreśla Ojciec Bogusław Augustowski CSsr, Proboszcz i Kustosz tuchowskiego Sanktuarium.

swieto rodziny rel 2019 2

Szczególnym akcentem podczas świętowania było uhonorowanie listami gratulacyjnymi od organizatorów, listami z błogosławieństwem od Biskupa Tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża oraz pamiątkowymi obrazami Matki Bożej Tuchowskiej, rodzin z długim stażem małżeńskim, z terenu Powiatu Tarnowskiego. - Ich przykład jest dla nas wzorem - mówi Grażyna Karaś, radna powiatowa z Gminy Tuchów, Przewodnicząca komisji ds. oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego oraz organizatorka tego wydarzenia.

swieto rodziny rel 2019 3

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów na okoliczność I Powiatowego Święta Rodziny, połączonego z VIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Finałem tych atrakcji był występ kapeli folkowo-rockowej Redlin. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego - Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski - Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu - Tomasz Stelmach.

swieto rodziny rel 2019 4

Wydarzeniu patronowali: Poseł na Sejm RP - Michał Wojtkiewicz i Wojewoda Małopolski - Piotr Ćwik.

swieto rodziny rel 2019 5
Fot. Krzysztof Świderski

swieto rodziny rel 2019 6

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:5
Wczoraj:1841
W tym tygodniu:5811
W tym miesiącu:8182
Ogółem:1402685

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd